Номадска кожна јамка, минимализам и квалитет за вашите AirTags

Бегајќи од ефтина и лесна копија без оглед на квалитетот, ни нуди Номад различен приврзок за клучеви за AirTag, минималистички, поевтин и со квалитетен печат на кожа Horween.

Ако нешто било поуспешно од лансирањето на AirTags, тоа биле неговите додатоци. Речиси есенцијално за да можете да ги користите, синџирите на клучеви, вратоврските, јаките за кучиња, картичките за паричници ... ги преплавуваат Амазон и Алиекспрес, но тие обично делат една карактеристика: тие се ограничуваат на копирање на официјалните, без оглед на квалитетот и со побарување на многу пониска цена. Другите производители како Номад, сепак, ни нудат подостапни алтернативи од официјалните, со различни дизајни и без да го жртвуваат премиум квалитетот. Нивните нови клучеви од кожена јамка се пример за тоа како можете да понудите минималистички дизајн, со добар вкус и да користите кожа со највисок квалитет, притоа одржувајќи многу прифатлива цена.

Приврзок за клучеви Nomad Leather Loop е достапен во три бои: црна и кафеава, што можете да ги видите во овој преглед и дополнителна беж боја. Сите се изработени од иста кожа Horween, карактеристична за брендот во нејзините кожни футроли, ремени на Apple Watch и други додатоци. Тоа е мазна кожа која старее со многу стил, стекнување осветленост и промени во бојата што се чувствуваат навистина добро и што покажуваат дека имаме работа со вистинска кожа. Во оваа промена во изгледот, кафеавата боја е уникатна, затоа е таа што најмногу ми се допаѓа од трите, иако која било е навистина спектакуларна. Прстенот за клучевите (или закачување на AirTag од кука) е црн во црно-кафеавиот модел, додека во беж-моделот е сребрен.

Тука не мора да се присилувате да го ставате нашиот AirTag внатре во синџирот на клучеви, ниту има какви било затворачи. Номад сакаше да направи што е можно најмал минималистички приврзок при врски при вежбање уверување дека нашиот AirTag нема да се изгуби, и за ова се одлучи за две налепници 3M од внатрешната страна на кожните парчиња. Поставувањето на AirTag е затоа многу едноставно, и само треба да бидете внимателни дека е добро центриран, како што можете да видите на видеото што го придружува написот.

Крајниот резултат благодарение на овој метод за фиксирање е многу минималистички прстен за клучеви што малкумина ќе можат да го идентификуваат како AirTag кој се грижи за вашите клучеви. Имав мои сомнежи за тоа колку ќе биде силно лепилото, и тие се целосно отстранети. По неколку дена со него, можам да ви кажам дека, освен ако не е намерно, нема да полета. Конечниот сет е стилски и спортски приврзок за клучеви кој совршено се вклопува во секоја ситуација.

Мислење на уредникот

Номад ни нуди подостапна алтернатива од официјалните приврзоци за клучеви на Apple, со минималистички дизајн. елегантно и истовремено спортско, што со текот на времето ќе се подобрува благодарение на кожата Horween што брендот секогаш ја користи во сите свои додатоци. Достапно за само 18 € на Macnificos (линк) не можете да препорачате подобар приврзок за клучеви за нашите AirTags.

Кожна јамка
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
18
 • 80%

 • Кожна јамка
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Минималистички дизајн
 • Премиум кожа
 • Леснотија на собирање
 • Достапно во разни бои

Contras

 • Скријте го логото на Apple (или би било тоа Pro)?

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ТСЦ dijo

  И кога магацинот ќе истече?

  1.    Луис Падилја dijo

   Ако го гледате видеото, покажувам како можете да ја смените батеријата