Саго Мини маскирање бебиња, бесплатно за ограничено време

Повторно ве информираме за апликација, во овој случај игра, која за ограничено време е достапна за преземање бесплатно. Во оваа прилика, зборуваме за игра од компанијата Саго Тоис, компанија која својата работа ја насочи кон создавање апликации за најмалите во куќата, како Тока Боа. Овој пат апликацијата што тој ни нуди да ја преземеме бесплатно е Sago Mini маскирачки бебиња, апликација која има редовна цена од 2,99 евра, но за ограничено време е достапно за бесплатно преземање.

Sago Mini Disguise Babies е наменет за деца до 5 години и со кои малите ќе поминат часови забавувајќи се создавајќи костуми, играјќи со Jackек, Jinинја, Харви и Робин. Оваа апликација идеално е за најмалите да почнат да учат да се облекуваат Само по себе, една од задачите што им е најтешка, и јас тоа го знам од моето искуство. Со оваа игра, најмалите ќе испробаат стотици комбинации помеѓу костуми и додатоци, како што се очила, капи, мустаќи ... за да добијат резултати што ќе ја покажат чудната насмевка кај најмалите.

Оваа игра е идеална за деца помеѓу 2 и 5 години, така што малку по малку, тие самите ја учат напорната работа на облекување. Како и сите апликации на овој развивач, не ви треба никаков вид на Wi-Fi конекција за да можете да уживате во неа. Што повеќе Тие не содржат никаков вид на набавки во апликација, ниту реклами што можат да го одвлечат вниманието на најмалите. Sago Mini Disguise Babies бара најмалку iOS 7.0 или понова, е компатибилен со iPhone, iPad и iPod touch и му требаат нешто повеќе од 50 MB на нашиот уред за да го инсталира без проблеми.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.