Мистериозното зголемување на цената на Beats Flex

И покрај високата гаранција што ја нудат производите на AirPods во опсегот на звук на Apple, компанијата Купертино продолжува да се обложува на Beats за одредени аудио производи. На пример, Beats EP, Powerbeats и оние што се фокусираат на оваа тема денес, Beats Flex.

Apple значително ја зголеми цената на Beats Flex во сите земји и не понуди причина да се спроведе овој потег ... Која може да биде причината што Apple толку ја зголеми цената на овој производ? И што е најважно, дали цената на останатите производи исто така ќе расте?

Минатата година, Apple н surprised изненади со нови бои за Beats Flex, оставајќи ја опсегот во небесно сина, црна, бела и жолта боја, што н leads наведува да мислиме дека Apple продолжува да се обложува многу на палетата на производи Beats, нешто што искрено не го сакам заврши разбирањето. Се чини дека брендот Beats е мртов и конкурентите се обложуваат многу дури и на AirPods. Досега, Beats Flex чинеше 49,95 евра во Шпанија, со еквивалент во долари за Соединетите Американски Држави, и таму беше направено првото зголемување на цената без какво било соопштение за печатот.

Сега Beats Flex пораснаа на 89,95 долари во Канада, исто така пораснаа во Бразил и се разбира во Шпанија, каде што порасна за 20 евра, нешто што земајќи ја предвид претходната цена од 49,95 евра е добро зголемување што не е оправдано со било каков вид на дополнителна функционалност. Не постои тип на ажурирање што го оправдува зголемувањето на цената и Купертино не го поврза ова зголемување на цената во моментов со недостатокот на полупроводнички материјали што толку многу влијае на одредени технолошки пазари.

Што се случува со слушалките на Apple? Се надеваме дека промената на благодарноста нема да влијае и на AirPods.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.