Modern Combat 5: Blackout, FPS пристигнува на Apple TV

Модерен-борбен-5

Дека четвртата генерација на Apple TV ќе може да направи многу благодарение на tvOS App Store не е тајна. Тековниот проблем е во тоа што, откако започнавте со неколку апликации и иако во моментов има повеќе од 2500 достапни, има многу програмери на кои им треба подолго време да ги постават своите апликации отколку што сите би сакале. Ова е нешто што е позабележително во видео игрите, но добри наслови веќе почнуваат да пристигнуваат во продавницата за апликации tvOS и тоа е Модерни борба 5: Затемнување Тоа е готово достапен за Apple TV 4.

Пристигнувањето на Modern Combat 5 на Apple TV се случува истата недела како и најновата GTA на iOS. Во написот за ова пристигнување коментиравте дека Рокстар згреши што не го лансираше Grand Theft Auto: Liberty City Stories за новиот сет-топ боксер на Apple и Gameloft покажа дека тоа е сосема точно. Не е најсоодветен, но совршено е можно да се игра Modern Combat 5 со Siri Remote, така што сите GTA треба да се играат и на ATV4.

Сирискиот далечински управувач го искористи тоа акцелерометар за контрола на фотоапаратот и тачпидот за контрола на движењето. Се разбира, тоа е прилично ограничено, така најдобро е да купите далечинско MFi и уживајте во искуство блиски што го чувствуваме како игра со која било конзола. Како и да е, за гејмерите повеќе бара, оваа близина што ја опишувам може да звучи како шега. Иако играта се одвива доста добро, исто така е вистина дека имам видено кретен во анимациите, па мислам дека гласината што вели дека Apple веќе размислува за петтата генерација на Apple TV, сет топ бокс што би имал хардвер далеку супериорен во однос на сегашниот. Сепак, исто така е можно тоа да ги подобри своите перформанси во сет топ боксот на Apple во идните надградби.

За сè друго, предност што ја гледаме на голем екран настрана, играта е иста како и таму достапно на iOS, со кратки мисии во режим на кампања и режим на мултиплеер на Интернет многу сличен на оние што се наоѓаат во игрите со конзоли. Ако сè уште не знаете, ви оставам видео од режимот за повеќе играчи на мобилната верзија.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Ренди dijo

    Многу добро, но кога играте со контролорот stratus Xl тоа е многу добро искуство за нас, се надевам дека ќе ги решиме тие грешки во координацијата