Модифицирање на просторот-времето со Вселенскиот пакет Мофи

Како што сите знаеме меѓу работите што ние сопствениците на iPhone ги критикуваме најмногу, во однос на хардверот, е краткото траење на ограничување на батеријата и капацитетот iPhone еднаш купена.

Двата проблеми ги решава трета компанија и тие веќе ни ги обезбедија решението до траење на батеријата, кориците Mophie, кои сега ја прошируваат услугата и одржуваат проширување на батеријата и додадете дополнително складирање од 16, 32 или 64 GB.

Откако го користев капакот една недела, можам да го кажам тоа е една од најдобрите инвестиции што можете да ги направите ако сте интензивен корисник на iPhone. Во мојот случај, се бара полнење секој ден и имав проблеми со вселената затоа што присилно фотографирам и видеоснимки од мојата околина, што брзо ги наполни моите оригинални 16 GB, бидејќи очигледно, тие споделуваат простор со апликации и музика што зафаќа многу простор, како што е нормално.

мофи-простор-случај

Користење на вселенскиот пакет Мофи Јас сум бил во можност да се ослободи ролна со тоа што сикронизада капакот така што слики отидов директно во неговото складирање, јас исто така можев да ставам во него (преку кабелска врска и нормален пристап до надворешен диск) сите видови документи, музика, pdf, doc итн. И најдоброто нешто е тоа дополнителна батерија ми овозможи да го полнам iPhone на секои два дена.

Поврзувањето со уредот го прави Молња и управување со датотеки користејќи ја апликацијата Space, што со едноставен и јасен интерфејс ви овозможува да работите со датотеките што се наоѓаат во него.

Тековната цена е САД долар 149,95 во продавница за мофи и 149,95 евра во продавница за јаболка, двете цени за верзијата на 16 GB.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хесусклом dijo

  И дали сè уште излегува аудио преку молња? Јас сум заинтересиран, но морам да се уверам во ова пред тоа, бидејќи аудиото во автомобилот, на пример, го имам директно до молњата:

 2.   Луис dijo

  Апликацијата за мофи простор не е таму и она што веќе го купивме го правиме ??????

 3.   Обеди dijo

  Апликацијата престана да работи и повеќе не е во продавницата за апликации или на друго место.
  Какво решение даваат ????