Можна нова црвена боја на iPhone 7s и 7s Plus

iphone_red2

„Епл“ ќе ги објави ажурираните верзии на „Ајфон 7“ и „Ајфон 7 плус“ следната година, веројатно ќе бидат наречени „Ајфон 7с“ и „Ајфон 7с плус“, според јапонскиот блог Мек Отакара. Таквите информации наведуваат дека новата верзија на сегашните паметни телефони на Apple ќе го задржи ист дизајн направени од алуминиум како iPhone 7 и iPhone 7 Plus, само со внатрешни промени, вклучително и интеграција на побрз чип А11.

Според Мек Отакара, многу е веројатно и дека iPhone 7s и iPhone 7s Plus ќе влезат во нова во боја, тотално црвена, заедно со познатите опции за црна, црна боја, злато, розово злато и сребрен тон.

Повеќе гласини сугерираат дека Apple планира да лансира три нови модели на iPhone следната година, вклучувајќи ажурирани модели од 4,7 и 5,5 инчи со традиционални LCD екрани и поголем, повисок модел. со OLED дисплеј и стаклено куќиште. Сепак, извештаите што ја гледаат светлината во овој поглед беа контрадикторни за тоа какви карактеристики ќе има секој модел конкретно.

Доколку оваа информација е точна, тоа може да значи дека Apple планира да лансира нова, целосно обновена палета на iPhone со стаклена кутија, со закривен OLED екран без рамка и компатибилен со безжично полнење кон крајот на 2017 година. Во исто време, слични хардверски надградби ќе бидат направени на традиционалната постава на iPhone телефони од 4,7-инчни и 5,5-инчни LCD-дисплеи.

Претходниот извештај на јапонската веб-страница „Никеи Азија ривју“ наведува дека „Епл“ планира да издаде три „ајфони“ затворени во стакло следната година, иако за 4,7 инчи се вели дека има безжично полнење, па затоа и понатаму страдаме од недостаток на консензус меѓу гласините дека се појавуваат.

Мек Отакара прв извести за плановите на Apple за отстранување на приклучокот за слушалки и додавање на нова боја, Jet Black, за опсегот на iPhone 7. Сепак, тоа не било секогаш точно во неговите предвидувања и соопштенија. Неговото тврдење дека почнувајќи од ноември, Apple ќе додаде „Jet White“ боја за iPhone 7 и iPhone 7 Plus сè уште не се реализира.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.