IPhone 128 GB? Можна благодарност до Мофи

Во текот на последните неколку години, една од најсилните гласини поврзани со претставувањето на нови iPhone телефони се вртеше околу физичкиот капацитет за складирање на телефонот. Пред претставувањето на iPhone 5 беше речено дека Apple ќе го повлече моделот од 16 GB и ќе додаде моделот од 128 GB. Истото беше речено и во неговиот ден со iPhone 5s и тоа се случува и сега со iPhone 6. Дали е можно да имате а iPhone 5 или 5s со капацитет за складирање од 128 GB? Па, благодарение на производителот на додатоци Мофи.

Компанијата оваа година лансираше два случаи за iPhone 5 и iPhone 5s кои не само што го проширија траењето на батеријата на нашите уреди, туку и го зголемија капацитетот за складирање. Овие две куќишта се достапни со капацитет 16 GB и 32 GB. Сега компанијата додава нов модел, кој ќе чини 250 долари, кој ќе се најде во продажба подоцна овој месец и кој ќе има 64 GB. Затоа, ако имате iPhone 5 или 5s со 64 GB простор и го купувате овој случај, тогаш ќе имате паметен телефон со капацитет од 128 GB, ништо повеќе и ништо помалку.

Првиот модел ќе биде достапен само во црна боја (Моделите со помал капацитет може да се најдат во црна, бела и црвена боја). Капацитетот на батеријата е 1.700 mAh, што ќе додаде дополнително полнење на вашиот iPhone.

Накратко, се соочуваме со повеќе од интересен случај во случај да ви треба дополнителна батерија и простор.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алекс Гарсија dijo

  Во овој момент, трошење 210 евра со iPhone 6 зад аголот, и знаејќи дека овој додаток (според гласините) нема да вреди ... корисникот треба да биде многу јасен дека нема да го смени iPhone 5/5 да го купиш.

 2.   www.sleds.tk dijo

  бидејќи iphone 5 / 5S веќе има неколку рамки ...

 3.   Фатима. dijo

  И, што се случи со тој вид надворешна меморија што работеше како USB? Дали тоа ќе се продаде? Затоа што е подобро од ова (според мене).

 4.   Хектор розали dijo

  Јас сум iPhone fana, имам 5gb голд 32s и 9.7gb 32 iPad Air таблет со сè и гледам дека му недостасува USB влез, а како е со ова?.