Мои омилени апликации за iPhone - Луис Падила

Омилени апликации

Сите имаме инсталирано многу апликации на нашиот iPhone, но сигурно знаеме и совршено кои се оние кои никогаш не можеме да ги пропуштиме и тие се првите што ги инсталираме кога ќе го смениме iPhone или направиме враќање на системот. Оние апликации што навистина ги користиме секој ден, или можеби само повремено, но за кои знаеме дека порано или подоцна ќе ни бидат потребни и совршено ги конфигуриравме за да можеме да ги користиме кога е потребно. Во оваа компилација сакам да ви покажам кои се моите осум омилени апликации, оние што ги користам секојдневно и кои ја зафаќаат првата страница од мојата отскочна даска.

Документи

Документи 5

Суштинско значење за мојата работа и надвор од неа. Readdle Document е прегледувач на документи што е компатибилен со сите услуги за складирање облак што можете да ги замислите и што ви покажува документи во кој било формат, слики, па дури и видеа. Можност за синхронизација на некои од папките за да ја видите нивната содржина офлајн и компатибилноста со iCloud Drive Заедно со iOS екстензиите што ви овозможуваат да испраќате кој било од вашите документи користејќи го клиентот за е-пошта што ви се допаѓа најмногу, тој затвора совршен круг што ја прави основна апликација што треба да ја има секој iPhone. Ако iOS некогаш имал истражувач на датотеки, треба да биде како Документи. Исто така е бесплатно, така што нема изговор да го пробате.

Фантастично

Фантастичен 2

Мојата омилена апликација за календар без сомнение дека совршено ја заменува мајчината апликација iOS, со многу повнимателна естетика и со повеќе функции. Компатибилен со вашите календари iCloud и Google, како и настани на Facebook и со апликација за Apple Watch што содржи поцелосна компликација од iOS. Способноста да се создадат настани со употреба на природен јазик и да се биде во можност лесно да се дуплираат или да се движат настани се само некои од нејзините многу квалитети.

Flipboard

1Password

Една од класиците што не може да изостане во ниту една компилација. Ова спаѓа во групата апликации што не ги користам секојдневно, но зазема преференцијално место на мојата отскочна штица затоа што знам дека ќе ми треба порано отколку подоцна. 1Password ги зачувува вашите податоци за пристап до веб-страници или услуги, податоците за вашата кредитна картичка, лиценците за софтвер и сè што сакате да чувате на безбедно место за да го имате кога ви треба. Неговата апликација за Apple Watch е исто така погодна за пристап до вашите најчести написи.

Outlook

Outlook

Клиентот за е-пошта на Мајкрософт презеде преферирана страница на iOS. Модерен дизајн, компатибилност со сите најкористени услуги за пошта, приоритетниот сад за пошта и можност за приложување датотеки од која било услуга за складирање облак без да ја напуштат апликацијата, тие ја прават многу поинтересна опција отколку пошта на iOS. Исто така, има многу добра апликација за Apple Watch што ви овозможува да архивирате, обележите како прочитана или дури да одговорите на е-пораките што ви се известени.

Облачно

Облачно

Од суштинско значење за fansубителите на подкасти. Овој клиент е без сомнение најдоброто што можете да го преземете за да ги слушате вашите омилени подкасти. Преземањето во позадина, ограничете ги преземањата на кога сте поврзани на WiFi мрежа, поставување на бројот на епизоди што ќе бидат зачувани за секој подкаст на кој сте претплатени и одлична апликација за Apple Watch што ви овозможува да ја контролирате репродукцијата и да изберете подкаст што сакате да го слушате за да го направите достоен за оваа награда. Покрај тоа, тој е потполно бесплатен, поддржува само доброволни прилози кои исто така не отклучуваат никакви одлики.

Парцела

Парцела

Тоа е најдобрата апликација за следење на вашите пратки според бројот на услуги што ги вклучува и затоа што ви испраќа известувања кога статусот на пратката е променет. Исто така, има апликација за Apple Watch и дури ви овозможува пристап до официјалната веб-страница на транспортната компанија за да ги видите сите достапни информации. Знаењето кога ќе пристигне пакет или каде оди вашата пратка, никогаш повеќе нема да биде мистерија благодарение на оваа бесплатна апликација со интегрирани набавки што ги деблокираат известувањата за притисок.

Радари

Номад Радар

Одлична апликација која ќе ви помогне не само да ги почитувате сообраќајните прописи, туку и да ви заштеди многу пари со известување за фиксни и мобилни радари. Може да го чувате во позадина поврзано со слободните раце на вашиот автомобил, така што да ве предупредува кога открие дека има радар во близина на вашата позиција, а апликацијата за Apple Watch ќе дозволи предупредувањето да стигне до часовникот, покажувајќи ви ја максималната брзина и растојанието до радарот.

Време-подземно

Weather Underground

Совршена замена за апликацијата Време на iOS. Неговиот додаток за центарот за известувања и неговата одлична апликација за Apple Watch со компликации што ви го покажуваат моменталното време и предвидувањата за тој ден, го прават тоа покомплетен од природната апликација на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.