Моментален леќа: додаток што го претвора iPhone во супериорна камера

Момент-леќа

Постојат многу додатоци за iPhone кои ветуваат дека ќе ја подобрат вашата камера. Точно е дека Apple ги ажурираше своите мобилни верзии за да го достигне денешниот квалитет, но ако додадете додатоци, секогаш можете да добиете повеќе од оригиналот од јаболкото. И токму во таа смисла денес сакаме да разговараме со вас Моментален леќа.

Moment Lens е додаток што може да се додаде како клип на iPhone, но може да се користи и со футрола за која е прикачен и одржува вистински иновативен дизајн и многу во согласност со филозофијата на Apple. Сепак, не станува збор само за надворешноста. Внатрешно, овој додаток за јаболка доаѓа со висококвалитетно стакло ЕД кое нуди анти-отсјај од разни точки и го подобрува квалитетот на сликата. Но, исто така, се подобрува леснотијата на користење на фотоапаратот со преземање на главните опции за подобрување на снимањето на додатокот.

Копчето вклучено во Моментален леќа Тоа ви овозможува да фотографирате кога сакате, без да имате пристап до вашиот терминал, но не само тоа. Всушност, благодарение на сензорите што поддржуваат различни функции засновани на притисокот, исто така можете да го контролирате фокусот и изложеноста пред да го направите последниот удар. Звучи добро нели? Во оваа смисла, камерата на iPhone може да се прилагоди на потребите на професионалец, но исто така и на оние на корисниците кои ја сакаат фотографијата како хоби.

Се разбира, бидејќи тоа е приклучок за вашата камера на iPhone Со такви професионални опции цената не е баш ефтина. Всушност, можете да го најдете на пазарот за 99 долари. Се разбира, ако сакате полето за појавување да го подобри надворешниот изглед на дизајнот, ќе мора да платите дополнителна цифра помеѓу 69,99 и 99,99 во зависност од финишот што ќе го изберете. Не е ефтин, но е од оние додатоци што вреди да се испробаат и да се имаат доколку сакате фотографирање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Фран Родас dijo

  И линкот? Интересна статија, но не е прв пат да отворам google за да ја пронајдам статијата за која зборувате затоа што нема врска во објавата.

 2.   Јоанкор dijo

  е дека со тоа што не го ставаат, тие се обидуваат да направат да веруваме дека тоа не е реклама

 3.   Антониоо dijo

  Ако Кристина го сторила тоа, таа не е ништо повеќе од копирање и лепење, оваа девојка е многу тажна.

 4.   Хорхе dijo

  овој производ е целосно необичен, 99 американски долари за секоја леќа. апсурдно има и други поекономични опции.