Monowear ремени и футрола за Apple Watch

Кога станува збор за производство на додатоци за Apple Watch, можете да изберете да го имитирате Apple или создадеме свои сопствени квалитетни производи, што е она што го прави моноуе. Тестиравме два од неговите најинтересни ремени за Apple Watch, како и кутија за патување за да ги зачуваме, што исто така делува како полнач.

Најлон Активен жив

Тој е еден од највпечатливите ремени во моноварската колекција. Направено со најлонска ткаенина, многу отпорна, и од типот „јамка“ што овозможува совршено да се вклопи на вашиот зглоб, Овој спортски ремен, исто така, се определува за затворање на типот велкро, што значи дека со една големина на ременот се прилагодува на кој било зглоб, без потреба од алатки за негово прилагодување.

Достапен во разни бои, моделот што го тестиравме е завршницата «Камче» со рабови во флуоресцентно зелена боја, тоа беше моделот што мене лично најмногу ми се допадна кога го видов каталогот на брендот. Куките за ремени може да варираат во зависност од бојата на вашиот Apple Watch (црна, алуминиумска, златна и полиран челик), што е детал што многу малку производители го земаат во предвид и мило ми е што моноверот размислува при поставувањето на вашата нарачка. Како последен допир, завршувањето на ременот со парче што ја менува бојата со температурата или изложеноста на сонце е curубопитен допир. Тој е ремен за сите терени заради отпорот што го нуди и бидејќи колку и да е влажен, тој ќе остане недопрен уште долго време. Неговата цена е 32 долари со испорака низ целиот свет (линк).

Урбано платно

Овој нов модел се одлучува за поелегантен дизајн, додека го одржува спортскиот допир, комбинирајќи оригинална кожа со врвен квалитет со платно ткаенина за надворешниот дел. Овој финиш како во тексас е совршен за секојдневно носење, особено сега кога се ближи летото. Нејзиното пригодно прилагодување е обезбедено со тока на врвот со логото на моновекот во парче кожа, собирајќи различен ремен од оној што обично го гледате за Apple Watch, нешто што секогаш се цени во овие времиња кога повеќето се ограничени на копирање на остатокот.

Исклучително удобен, впечатлив по својата соодветна мерка и достапен во разни бои (сина, црвена и сива), моделот „тексас“ е она што можете да го видите на сликите. Неговите завршни работи се со висок квалитет, и како претходниот модел, куките за Apple Watch можат да бидат избрани во различните завршни работи што ги имаме на располагање за часовникот Apple (црна, златна, алуминиумска и полиран челик). Неговата цена е 38 долари со испорака низ целиот свет (линк)

Монохест

Кога собирате повеќе ремени за вашиот Apple Watch, нешто што се случува кратко откако ќе го купите, тоа го сфаќате малкумина паднаа на идејата да направат куќиште за складирање на сите оние ремени што не знаете каде да ги поставите. Па, моновејот отиде уште подалеку, и не само што ви овозможува да зачувате четири ремени (едниот поставен на часовникот), туку исто така станува одличен придружник за патување со тоа што ќе можете да го закачите оригиналниот диск за полнење на Apple Watch за да го полните внатре од самиот случај. Штета што нема вградена батерија.

Со големина на мала чанта, овој Monochest е совршен додаток за носење на вашиот Apple Watch и омилените ремени во куферот, исто така знаејќи дека тие ќе бидат совршено заштитени. Двата магнетни капаци ја чуваат куќиштето затворено, спречувајќи излегување на содржината, а просторите посветени на ремените имаат свои куки за нивно држење. Два дводелни ремени, еден во едно парче и ременот што самиот Apple Watch го има, тоа е она што можете да го носите во случајот Монохест, покрај кабелот за полнење на часовникот закачен на соодветното место. Достапен во разни бои, има цена од 50 американски долари на официјалната веб-страница за моноури (линк).

Мислење на уредникот

Урбано платно и најлон активен жив Тие ни нудат поинаков дизајн од вообичаените ремени на Apple, со квалитетни материјали и навистина добри завршни работи. Со различни, но подеднакво препорачани цели, ова се ремени со многу добра вредност на парите и кои ќе ви траат долго.

Случајот Монохест Тој е совршен додаток за патување со вашиот Apple Watch и неколку ремени кои ви овозможуваат да го менувате дизајнот според приликата. Можноста да се користи како станица за полнење (додавање на официјален кабел за полнење и USB полнач) е дополнителен додаток што комплетира извонреден додаток.

Сите овие производи може да се купат на monowear официјална веб-страница, со пратки низ целиот свет.

Моновеја
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
 • 80%

 • Моновеја
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Материјали
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Квалитет на материјали и завршни работи
 • Оригинален дизајн
 • Достапно во разни бои

Contras

 • Monochest може да вгради интегрирана батерија

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.