Мофи покажува четири нови додатоци Qi за полнење на нашиот iPhone

Познатата компанија за додатоци за мобилни уреди Мофи, започнува четири нови модели на додатоци за безжично полнење на нашите iPhone-и. Во овој случај, тоа е основа за поставување на масата на нашата работна маса, кујна, трпезарија, итн., Пар основи со безжично полнење за да однесете од 6.040 и 10,000 XNUMX mAh и конечно мрежна поддршка за нашиот автомобил што очигледно е исто така компатибилно со полнењето Qi и со кое ќе можеме да го полниме нашиот iPhone во автомобилот веднаш штом го поставиме одозгора.

Сите овие нови додатоци за безжично полнење на Мофи се навистина квалитетни и очигледно нудат гаранција за компатибилност со нашиот iPhone, сите се MFi сертифицирани. Изненадувачката најава со која се официјализирани сите овие нови додатоци, затоа еве ви ја оставаме вам:

Ние всушност имаме неколку додатоци кои поддржуваат Qi полнење на новите iPhone 8, iPhone 8 Plus и iPhone X, но Мофи е една од фирмите кои обично даваат квалитет по прилично разумна цена. Овој пат основата за полнење или стоењето да се постави на нашата работна маса и да се полни iPhone има цена од 70 долари и нуди моќност од 10W. Ако избереме една од двете основи за полнење Qi да ги земеме каде било, можеме да видиме дека за околу 20 американски долари повеќе, добиваме 3960 mAh разлика, во овој случај погонските станици се 6.040 за цена од околу 80 американски долари или 10.000 XNUMX mAh за околу 100 долари. Во овој случај, разликата е исклучиво моќта помеѓу двете. Конечно го имаме монтирање за отвор за воздух за автомобили за околу 70 американски долари што ни нуди моќност до 10W во товарот. Сите тие се веќе достапни за купување на веб-страницата на компанијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.