Мофи лансира батерија што ќе го направи вашиот iPhone 6 водоотпорен и со двојно поголема батерија

мофи-потопно-ајфон-6

Едно од подобрувањата што сите корисници би го побарале за секое лансирање на iPhone е можност за мокрење. Пред доаѓањето на iPhone 6, на интернет кружеа неколку гласини дека Apple ќе го направи својот смартфон водоотпорен, но телефонот дојде и не дојде со оваа можност.

Друго подобрување што го бара огромното мнозинство на луѓе е зголемување на траењето на батеријата. Иако е точно дека многу корисници забележаа подобрувања со доаѓањето на iPhone 6, па дури и повеќе во iPhone 6 Plus, исто така е реалност дека многу други корисници продолжуваат да бараат поголема автономија во своите уреди.

Во отсуство на Купертино што ги послуша нашите молби, Мофи зачекори напред и се собра можност можност да можеме да го навлажниме нашиот iPhone и во исто време, дајте му поголема автономија.

Обвивка Пакет сок од мофи H2PRO нуди капацитет од 100% поголема автономија, што ни дава резултат на двојно поголема батерија отколку само iPhone 6. Во врска со неговата отпорност на вода и прашина, овој случај доаѓа со IP68 сертификација, што ни дава отпорност против прашина во која било ситуација y отпорност против ефекти на продолжено потопување под притисок, претставувајќи ја максималната точка на заштита во двете полиња за мобилни уреди.

Навлаката е достапна за претходна нарачка сега, но не по многу прифатлива цена. Можеме да го резервираме пакетот сок од мофи H2PRO токму сега за цена од 129.99 УСД. Дали е висока или фер цена зависи од навиките на секоја личност. За лице кое работи многу време надвор од домот и опкружено со вода, може е добра идеја да го набавите овој случај.

Можете да прочитате повеќе за овој случај во Веб-страница на Мофи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

7 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Дани секеира dijo

  Но, направете го тоа за сите iPhone телефони одеднаш и престанете да продавате чад

 2.   Јотцани Чеспедес Ривера dijo

  Елизабет салгадо

 3.   Франциско Дурон Еспарза dijo

  Мира е совршен случај за вашиот iPhone 6 Рикардо Веласкез Серано

  1.    Рикардо Веласкез Серано dijo

   Изгледа одлично !

 4.   Грејвин М.. dijo

  За среќа, iPhone 6 е потенок бидејќи ако не е како да се навикнувате да шетате тула во торбата

 5.   Росио Рих dijo

  Да, ве молам за 5 ТБ

 6.   Хуан Кастро dijo

  Тоа е одлична идеја и опција за сите не само години на работници кои се наоѓаат на места кои често се занимаваат со вода, туку сите сме заинтересирани за дожд, снег и влажност и уште многу причини што треба да ја имаме оваа опција, се надевам дека работи безбедно и нема проблем. Јас му давам 5