Мофи лансира модуларни футроли за iPhone 7 со паричник и батерија

Мефиларна футрола на Мофи за iPhone 7 Mophie е еден од најпознатите производители на куќишта за сите видови мобилни уреди. Најновите случаи што ги лансираше се за iPhone 7 и iPhone 7 Plus и ќе ни овозможат да приложиме разни додатоци на нашиот паметен телефон благодарение на магнетниот заден дел. Линијата е именувана Држете сила и, според коосновачот на Мофи, тие се „проактивни и стилски навлаки“ што исто така ќе ни овозможат зголемување на автономијата на уредот или носете ги нашите кредитни картички со iPhone 7.

Како што можете да видите на промотивното видео, првиот чекор да нарачате Hold Force е да избереме дали ја сакаме опцијата 4.7 или 5.5 инчи. Во овој чекор, ние исто така ќе избереме една од 9-те достапни бои за секој додаток. И во двата случаи, кориците Тие се со цена од 39.95 € (39.95 УСД) Откако ќе бидат избрани големината и бојата, ќе продолжиме кон вториот чекор.

Држете Force, модуларната кутија на Мофи за iPhone 7

Во вториот чекор ќе треба да избереме кој додаток сакаме да го додадеме на нашиот капак меѓу оние што се достапни во моментот:

  • La Држете го Силниот паричник Достапен е само за iPhone 7 и iPhone 7 Plus и ќе ни овозможи да заштедиме две картички за цена од 19.95 € (19.95 УСД).
  • La Држете го Форсио Фолио Станува збор за футрола од типот паричник што ви овозможува да чувате картички, пари и што исто така го покрива предниот дел. Исто така е достапен само за iPhone 7 и iPhone 7 Plus за цена од 19.95 € (19.95 УСД).
  • La Држете Force Powerstation Plus Mini Тоа е надворешна батерија која може да обезбеди 12 часа дополнителна автономија во просек благодарение на нејзините 4.000mAh. Овој додаток може да се користи или за зголемување на автономијата на iPhone или за повторно полнење откако батеријата ќе истече. Достапен е за iPhone 7 и iPhone 7 Plus за цена од 59.95 € (59.95 $).

Лично, тие не изгледаат како најубавите корици на пазарот, туку дека се модуларни навлаки Можеме да избереме кога да го ставиме додатокот што го прави уредот грд и кога да го соблечеме. Дали сте заинтересирани за која било од 3-те опции што Мофи во моментов ги предлага со своите сили?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.