Мојот iPhone конечно има случај и ова е оној

преглед на iPhone

Ако го следите IPhone News Podcast Willе знаете дека мојот iPhone 6 претрпе спектакуларен инцидент пред неколку месеци. Некој случајно ме удри во раката и екранот на телефонот беше скршен откако падна на карпеста земја. За прв пат по седум години мојот iPhone претрпе „добар“ пад, што не само што го погоди екранот, туку и бојата на терминалот. Беше време да изберете добра кутија за телефон.

Многумина од вас ќе се согласат со мене дека една од причините да имате iPhone е да уживате во неговиот дизајн, нешто што е непријатно кога ќе му ставите футрола, особено ако е обемна. Затоа поминав неколку месеци во потрага по решение што ќе го почитува дизајнот на терминалот и неговата структура. Да, има кинески транспарентни футроли на пазарот, но тие воопшто не го штитат телефонот. На идеален капак го најдов пред неколку недели и тоа дојде од раката на Лаут.

футрола за iPhone со егзофрејм

Laut нуди широк спектар на навлаки за сите вкусови, но оној што го избрав беше оној Егзофрам, не само затоа што е транспарентен, туку и затоа што нуди добар пакет што го почитува дизајнот на iPhone, ги штити неговите рабови и неговиот екран. Егзофрам Вклучува транспарентен браник, кој е навистина мал обемен и по три недели постојана употреба и патување, изгледа исто толку чисто како и првиот ден. Овој браник може да биде придружуван од „егзоскелетот“, структура што ги опкружува рабовите на телефонот за да го заштити во најделикатните падови. Овој егзоскелет може да се остави вклучен или отстрани, во зависност од тоа што претпочитаме и е достапен во црна, сребрена и златна форма, за да одговара на нашиот iPhone. Конечно, Laut вклучува заштитник на екранот, лесен за примена и отпорен на гребнатини и падови.

На кратко, вашиот iPhone ќе биде заштитен, но овој капак нема да го наруши вашиот дизајн ниту, нејзините димензии или тежина ќе се разликуваат многу. Лаут егзофрам Тоа е моја препорака за оние кои бараат ваков вид на корици.

Достапно е во Лаут веб-страница за 29,99 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

19 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе Чавез dijo

  Шпиген?

  1.    Базен на Алонсо dijo

   Шпигенот е многу добар, има еден со истите карактеристики како и тој, единствениот проблем е што тој тапи со текот на времето до контурата, но ја исполнува својата цел за заштита

 2.   Цезар Сандовал dijo

  Зошто е избрана за неа? Што е посебно кај другите?

 3.   Ennенифер Доносо Хернандез dijo

  Кристофер Фуентес

 4.   Алекс Кастело dijo

  Абел Сааведра Кастело

 5.   Alan dijo

  Здраво Пабло, се случи да го испробаш случајот „Откритие“ на Грифин? Јас исто така барам кутија за мојот iPhone 6 но сè уште не сум одлучил.
  Честитки!

 6.   Почо1в dijo

  Секогаш кога имам некој терминал, првото нешто е да ставам заштитен про transparentирен објектив на екранот, проследен со неговиот капак. Ниту еден мобилен телефон никогаш не паднал.

 7.   xradeon dijo

  Хаха .. типично за тековните работи iPhone .. Уредникот купува случај и прави објава за да им каже на сите за тоа .. Бидејќи сум корисник на различни корици низ многу години, прочитав безброј објави и прегледи споредувајќи различни дизајни и функционалности, итн. . И, несомнено, најкорисен пост е оној што има компаративно гледиште помеѓу различните видови на овие. Овој пост, сепак, се чини само претпоставка за еден вид корица што му се допадна на уредникот. Не содржи корисна содржина.

 8.   Нико Гонзалес dijo

  Оние капаци на браникот ми го одземаат покривањето.

 9.   серакоп dijo

  Многу добро рече xradeon

 10.   Ели Бразил dijo

  Оригиналните куќишта на Apple .. тие се најдобри !! Купив неколку корици од други брендови и вистината никој не ме убеди !! Но, купив оригинално Apple и среќен сум !!!

 11.   Хочи75 dijo

  Па, купив две Laut и никогаш повеќе

 12.   Карлос Ј dijo

  Купив про transparentирен пластичен капак ИСТ како и тој на Aliexpress и ме чинеше 85 центи… ..Јас го носам веќе 3 месеци и сè уште го имам совршен. Секој што сака да ги потроши 30-те долари што ги знаете за тоа парче пластика во продавницата на Apple е дека се верува дека сè уште е направено од злато или нешто xD

 13.   Слика на зачувани места Јави алварез dijo

  Дамка.

 14.   бутзила dijo

  Јас го користам мојот iPhone без куќиште од 2G и екранот на iPhone 5 се скрши само по неспектакуларен пад.
  Бидејќи имам iPhone 6, користам куќиште бидејќи со зголемувањето на големината и задниот алуминиум се лизга со исклучителна леснотија. Веќе испробав неколку корици и никој не ме убедува бидејќи скоро сите го отежнуваат лизгањето за да се вратам назад. Сега користам ултра тенок силикон што го купив на eBay за 2 евра и во моментот прилично среќен. Проблемот е што веднаш пожолтува, но за таа цена купувам друга кога сакам.

 15.   Оскар Батиста dijo

  Јас го следев линкот за да направам купување или да пробам затоа што во табулаторот каде се земјите (патем многу егзотични), не изненадува Шпанија? WTF !! Па, како по ѓаволите го купувате ??? Поздрав, благодарам

  1.    Оскар Батиста dijo

   Тоа е сè, оддолу лево има уште еден таб за избор на Европа, а потоа и Шпанија.

 16.   Оскар Батиста dijo

  Мојата мајка! На списокот на европски земји ниту Шпанија ниту Шпанија не се појавуваат !!!! Флипааааа !!! Измами сиаоо!

 17.   Anоан Антони dijo

  Добро утро на сите,
  Јас воопшто не го препорачувам овој случај, го купив во Амазон Германија и полначот за iPhone не се вклопува во процепот на куќиштето.
  Покрај тоа, металниот дел е толку тенок на страната на слушалките што е оштетен за прв пат.
  Со почит,
  Anоан Антони