Музика, сите, бесплатна музика за пренос на вашиот iPhone

Музички црно

Стриминг музиката е цел на денот, повеќе не сакаме да слушаме за iTunes за да ги поврземе нашите омилени песни, а кога сето ова е бесплатно, сè подобро. Тоа е MusicAll Black, музика преку стриминг бесплатно со шпанска етикета. Ние ја наоѓаме можноста да слушаме бесконечност на песни од сите уметници на светот на дланка. Секако дека можеме да создадеме свои листи и имаме дел „открие“ за секогаш да бидеме во тек кога станува збор за музика. Дали пристигна вистинскиот убиец на Спотифај?

Ви ја претставуваме MusicAll Black, апликација која е достапна на Андроид веќе некое време и која нејзиниот развивач, Хектор Домингез Асенхо, конечно ја пренесе за iOS. Изненадувачки, Apple му даде зелено светло (нешто што не е лесно со оглед на моменталното време), така што сега е достапно на iOS App Store. Вака ни го претставуваат:

MusicAll ви нуди најдобар начин да уживате во целата музика бесплатно и без ограничувања. Добивање музика од YouTube ви нудиме една од најдобрите и комплетни апликации на пазарот.

Со MusicAll имате пристап до целата музика на YouTube. Можете да слушате изведувачи и албуми или да креирате свои листи за репродукција со вашите омилени песни.
Главни карактеристики:
Организирајте ја целата ваша музика во плејлисти, песни, албуми или изведувачи.

Делот „Откријте“ ви ги нуди најновите хитови со краток преглед за да можете да слушате фрагмент.
Во делот „Истражи“ можете да пребарувате музика по жанр и најпрво да го пронајдете она што го барате.
Ако ви е јасно што сакате, користете ја опцијата „Барај“ за брзо наоѓање песни, изведувачи, албуми или плејлисти.

Музикал-црно-3

Покрај тоа, MusicAll Black има донекаде социјална перспектива, можеме да ги разгледаме и профилите на нашите пријатели за да видиме каква музика слушаат. Како може да биде помалку, Пребарувањето е камен-темелник, кој ја издвојува MusicAll Black од другите слични апликацииНа овој начин можеме да бараме уметници, албуми или песни на едноставен и класифициран начин. Од друга страна, го наоѓаме делот „откриј“, во него можеме да ги видиме новите песни што пристигнуваат.

MusicAll Black има примарен провајдер, тој е YouTube, го вади само звукот за да заштедуваме податоци, со придобивки од брз, флуиден и многу лесен за употреба интерфејс. Всушност, интерфејсот многу потсетува на оној на официјалниот клиент на Spotify. Песните ги добиваат соодветните корици на албумите, така што работата на метаподатоците е спектакуларнаВсушност, не би рекле дека музиката ја добивате од YouTube со едноставно користење. Можеби релативно негативен аспект е тоа што брзината на синхронизација не е на исто ниво со Spotify или Apple Music, но ова се должи на очигледни причини што треба претходно да се поврзе со YouTube.

музичко-црна-апликација

Покрај тоа, апликацијата има свои соодветни врвни песни и стандардни списоци, во нив ќе ги најдеме најпопуларните хитови во моментот за секогаш да бидат во тек. MusicAll Black вклучува мал рекламен транспарент на почетокот на апликацијата, па затоа не мора да не придружува додека ја прелистуваме, иако може да се појави спонтано. Најверојатно, во иднина ќе вклучува интегрирана набавка што ни овозможува да го елиминираме ова рекламирање, што предупредувам, во ниту еден момент не е досадно кога се купува со други апликации со поголема репутација.

Апликацијата не е развиена единствено од Хектор, тоа е тим составен од четири млади луѓе од Леон (национален производ) кои овозможија на сите нас да слушаме музика бесплатно и неограничено. Во Андроид исто така е можно да ги преземете песните за да имате офлајн пристап до нив. Оваа функција за iOS се очекува во идните верзии, не можеме да бидеме премногу барани со првата верзија на апликацијата, иако таа навистина се движи исклучително. Со оглед на можната одмазда на цензорите на App Store препорачувам нејзино навремено преземање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Мерци Дуранго dijo

    Потребно е време да се вчита.