Музиката што ја имаме во iTunes ќе биде достапна во новата апликација Apple Music

iTunesWindows

Ако со текот на годините создававте комплетна музичка библиотека преку iTunes, веројатно е веста за Исчезнувањето на iTunes не ве прави смешно, бидејќи тоа може да биде крај на вашата музичка библиотека како што ја знаете и на која и 'посветивте толку часови.

Иако понекогаш се чини дека Apple не ги смета корисницитеСо лансирањето на macOS Catalina, iTunes, како што го знаеме, целосно исчезнува, создавајќи три апликации: Apple Music, Apple TV и Apple Podcast. Сепак, iTunes за Windows нема да влијае и ќе продолжи да биде и ќе ги нуди истите функции што ги прави денес.

iTunesWindows

За среќа на корисниците на Мек, Епл ги запомни и апликацијата Епл Музик ќе биде таа ќе биде надлежен, од лансирањето на macOS Каталина, за библиотеката што моментално го имаме на iTunes.

Покрај тоа, тоа исто така ќе ни овозможи да продолжиме да уживаме во сите оние песни или албуми што претходно ги купивме преку iTunes, покажувајќи прилично сличен интерфејс, така што ќе ни треба многу време да го искористиме. Она што сè уште не е потврдено е дали ќе продолжи да ни овозможува да ги претвораме ЦД-а во аудио датотеки, иако тоа е најверојатно.

Ако поврземе iPhone, iPad или iPod touch на нашиот Mac, наместо да отвориме апликација, тој ќе се прикаже во Пронаоѓачот, како да е поврзана единица. Кога кликнувате на таа единица, Sameе бидат прикажани истите функции што можеме да ги најдеме денес во iTunes за да направите резервна копија, вратете го уредот ...

Корисници на Виндоус, потврди портпаролот на Епл за Арс Техника, ќе продолжи да го користи iTunes, бидејќи не постојат планови, барем за момент, да се оддели iTunes во три апликации како да направиле со macOS Catalina.


Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.