Набавете ги овие надзорни камери со значителни попусти

Многупати разговаравме со вас на блогот за домашните безбедносни камери за вашиот бизнис. Благодарение на огромната достапна понуда и леснотијата со која се инсталираат и контролираат од нашите паметни телефони, создавањето на вашиот систем за видео надзор е достапен за секого.

Неодамна ги анализиравме камерите за надзор на Ји, предизвикувајќи ни многу пријатен впечаток бидејќи со многу разумна цена тие имаат модели со многу добри перформанси и многу добро дизајнирана апликација. И сега исто така Тие имаат два модела на понуда, еден за во затворени простории и еден за надвор, користејќи ги купоните што ви ги нудиме подолу.

Внатрешната камера не е истата што може да ја анализирате на блогот, но споделува многу од нејзините карактеристики. Снима слики со FullHD 1080p квалитет, има детекција на движење и плачење, идеално за употреба како надзорна камера за бебиња, а исто така можете да користите картичка microSD за да ги зачувате снимките или да се регистрирате во Yi Cloud и да не се грижите за сè. Неговата вообичаена цена е 44,99 €, но со купонот HOME1080 останува на 34,99 € en Амазон.

Надворешната камера имав можност да ја тестирам и споделува многу од карактеристиките на претходниот модел, но исто така има можност да предизвика тревога на алармот со какво било откривање на движење. Специјално дизајниран да издржи на лошите временски услови, можете да го поставите каде било надвор од домот затоа што ќе издржи без проблеми. ноќна визија, картичка 1080P и microSD, како и можност за складирање во облак, се други карактеристики. Неговата вообичаена цена е 79,99 €, но со купонот OUTDOOR8 можете да го набавите за 62,99 € en Амазон.

Со сите камери управуваат од апликацијата Yi Home, достапна за iOS и macOS и која е целосно бесплатна. Исто така е важно да се напомене дека претплатата на услугите во облак е целосно опционална, да може да се определи за опцијата за локално складирање во microSD без да плаќаш каков било вид на надомест. Понудите важат само до 30 септември и единиците се ограничени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.