Дали навистина ви треба футрола за да го заштитите вашиот iPhone?

случајни обвивки

Денес, постојат стотици компании кои ни нудат меѓу нивните каталог за додатоци Ајфон футроли. Постојат дури и такви кои продаваат само куќишта за iPhone и се навистина профитабилни. И со таков пазар, би можеле да кажеме дека светот на заштити за терминалот „Епл“ придвижува многу пари. Но, денес не сакаме да зборуваме за профитабилни бизниси на оние што Apple не ги носи, но се поврзани со своите производи, она што денес сакаме да ви го кажеме е токму одраз на потребата да се стави обвивка на iPhone. Дали навистина го барате тоа? Дали е тоа неопходност или обичен каприц?

Мислам дека, како и во скоро сè што има врска со употребата на технологијата, велејќи дека случајот со iPhone е неопходен или не, и да се побара едногласен одговор нема да биде можно. Всушност, сигурно многумина од вас кои го читаат ова сега мислат така, а многу други мислат дека кориците се повеќе од начинот на кој прават нешто друго. Па што ни останува, ни треба случај или не за нашиот iPhone? Следно, ние ја анализираме темата во длабочина, обрнувајќи внимание на прашањето за карактеристиките на терминалот, како и на фактот дека овие додатоци се исто така начин за персонализирање на мобилниот.

Безбедноста како приоритет на продажбата

Компании кои нудат футроли за телефон од оние што треба да го фрлат од петти кат не се расипува, тие се обложуваат на навистина астрономски цени. Иако има и такви кои им плаќаат за да можат да заштитат терминал кој се повеќе чини повеќе нули за плаќање. Сепак, се чини дека iPhone е покревлив од другите мобилни телефони, барем во поглед на многуте што се продаваат на секундарниот пазар со расипан екран, и поради многуте компании кои нудат ваков тип на услуги.

Објективните докази покажуваат дека тоа не е така. Всушност, На iPhone не му е потребна поголема заштита од падови од другите терминали. Во мојот случај, мислам дека капакот е само додаток и ретко сум сметал дека ќе го заштити од брутална несреќа. Всушност, се надевам дека нема, бидејќи нема да ми падне на памет да го фрлам телефонот од петти кат. Сепак, знам повеќе од еден пријател во моето опкружување, кој имаше неколку проблеми со iPhone. Екранот е скршен. Но, тоа беше iPhone бидејќи тој е вашиот моментален телефон. И претходните, од други брендови, беа скршени. Така, во прилично несмасен кориснички профил, кој секогаш го наоѓа својот телефон на земја, можеби е препорачан случај за инвестицијата што ја вклучил. За другите, јас не гледам само на тоа како потреба, туку повеќе како опција.

Во согласност со голем број на терминали за iPhone што ги гледаме во продажба од втора рака Поради проблем со екранот, мора да запомниме дека техничката служба на Apple не ја покрива оваа пауза во повеќето случаи, и дека поправката на iPhone на официјален начин е многу поскапа отколку да направите поправка на друг телефон. Заклучок? Тој е прескап и како што е познато дека има многу поголема продажба од другите брендови, овие видови реклами се шират на мрежата.

Персонализација и корици

Друга работа е што куферите на iPhone можат да ни обезбедат персонализација на нашите терминали. И во таа смисла, точно е дека пазарот за овие додатоци нуди многу можности, особено сега кога има многу повеќе iPhone-и отколку што имаше во првите изданија. Но, и покрај тоа, тие не се неопходност, тие се нешто дополнително.

Дали сметате дека е потребно да се има а Кутија за iPhone?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

7 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   книбал dijo

  Никогаш не сум ставала капак на мобилните телефони, тие секогаш ми пречеа. Како и да е, на iPhone 6 ако го носам од првиот ден откако се издвојува леќата на фотоапаратот.

 2.   Игнаси сера dijo

  Здраво, во мојот случај имам транспарентен капак на 6 плус, не за да го заштитам од пад, туку за да не се гребе грбот.

 3.   Хочи75 dijo

  Вистината е дека прашањето за порано е досадно. Не знам колку пати сум го нашол во сите видови блогови и заклучок ми е дека служи само за полнење. Но, исто така е слабо формулиран: дали на iPhone му е потребен капак? Не знам, но единствената сигурност е дека ако падне екранот, тој се расипува и рамката е обележана. Вистинското прашање треба да биде: дали ви треба футрола за вашиот iPhone? И одговорот би бил негативен ако не ви пречи да ве гребе или да мора да платите за нов екран и ако сте преплашени од таа можност.

 4.   rober dijo

  Па, пред некој ден купив Ферари со кожни седишта, првото нешто што го направив е да набавам навлаки за ткаенини за седиштата, да, навлаки од ткаенина, но добра ткаенина, со нив ме уверија дека нема да ги расипам седиштата. и така можев да го продадам во иднина со беспрекорни седишта. О, и пена за да се покрие автомобилот однадвор, тотално против гребење, тоа го прави ебаво грдо, но изгледа поперсонализирано. И веќе видов каде да купам супер ефтини месечини кога оваа се распарчува заради некоја кина што ќе се појави, нема да бидат толку безбедни или ќе изгледаат толку добро, но официјалната е многу скапа ...

 5.   Виктор Моранте dijo

  Вистината и како што ја применувам е дека го користи за да го заштити, не треба да биде така, но корисникот на iPhone секогаш бара да биде во совршена состојба, така што следната година ќе се продава по добра цена и купете го следниот и така, ако треба. направени се од поотпорни материјали за да може да се прикаже и естетиката на мобилниот телефон.

 6.   Кето dijo

  Па, добив еден затоа што iPhone 6 е прилично лизгав, а исто така, како што споменавме погоре, затоа што леќата на фотоапаратот се издвојува

 7.   Октави dijo

  На сите оние храбри луѓе без корица: Денот кога вашиот iPhone е обележан или скршен како што ми се случи мене, ќе ми кажете. Мојот iPhone 6 доби малку лузна од тоа што беше во џебот, јас само го удрив покрај аголот на масата. Сега имам одлична обвивка. Дека iPhone чини 800 € проклето!

  И дали знаете најдобро од сè? Марката е направена за мене со фантастична обвивка дебела 0.3мм. Сега носам футрола UAG

  Сами.