Надворешната меморија компатибилна со SanDisk iXpand, iOS сега нуди 128 GB

https://www.youtube.com/watch?v=zhH5faWowBs

Сите веќе знаеме дека iPhone или iPad не нудат никаков вид слот за проширување на нивната внатрешна меморија, принудувајќи нè да прибегнеме кон производи како што се SanDisk iXpand.

Оваа меморија го користи Конектор за молња и комерцијална апликација за пристап до содржината што е внатре, со можност за зачувување на сите видови датотеки. Апликацијата е исто така способна да репродуцира видеа и музика директно од SanDisk iXpand, вклучувајќи контејнери AVI, MKV или WMV6.

Колку капацитет ни нуди SanDisk iXpand? На верзиите од 16 GB, 32 GB и 64 GB што веќе постоеја, сега треба да додадеме една ново издание со 128 GB. Цените за секоја од варијантите ќе бидат 59,99 $, 79,99 $, 119,99 $ и САД долар 149,99 бидејќи го удвојуваме внатрешниот капацитет.

Употребите што можеме да им ги дадеме на спомените од овој тип се многу разновидни и во основа тоа е pendrive што освен што можеме да го поврземе со лаптопот, можеме да користете го со iPhone или iPad и пренесете ги нашите датотеки. Друга многу корисна употреба е да го користите SanDisk iXpand како резервна копија на нашите фотографии и видеа, никогаш не знаеме кога може да се случи катастрофа и 128 GB од новата единица ветуваат дека ќе ги покријат потребите на оние што купиле iOS уред на тоа ист капацитет.

Како и обично, цената е главната негативна точка И додека веќе има 128 GB механизми за нешто помалку од 50 евра, доплатата што треба да ја платиме за да имаме Lightning конектор се плаќа прескапо.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Валентин dijo

  Секоја идеја, каде можете да купите

 2.   Жоакин dijo

  Зар нема да има друга марка, со поевтин молњав приклучок? Кинески модел или нешто слично хаха

 3.   Алексис Рејес Б. (@alexureyes) dijo

  Апликациите може да се инсталираат таму?

 4.   Хорхе dijo

  Му дадов на татко ми за неговиот iPad, RAVPower FileHub го купи на Амазон за 30 €. Ми се чини многу подобра идеја, поудобна бидејќи не мора да биде физички поврзана со iPhone / iPad / iPod (може да се чува во вашиот џеб или во актовка), можете да прочитате што има во SD или УСБ-диск за пенкало (Ако добро се сеќавам, исто така, 2.5 ″ HDD), но може да пишувате и за правење резервни копии, па дури и делува како резервна батерија, бидејќи може да помине полнење на iPhone / iPad / iPod. Сè за пониска цена, многу повеќе разноврсна (бидејќи можеме да ги прочитаме сите наши SD картички или дискови за пенкало, а исто така и до 5 iDevices може да се поврзат истовремено (без разлика дали се iOS или Android)

  Поздрав до сите.

  1.    Хорхе dijo

   Извини ... Заборавив да ја ставам врската во случај некој да биде заинтересиран:

   http://www.amazon.es/RAVPower%C2%AE-Inal%C3%A1mbrico-Tarjetas-Pendrive-Incorporada/dp/B00DPBG0CI/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1425368116&sr=8-11&keywords=wireless+hdd

   Поздрав.