Надворешните слушалки на Apple може да се наречат AirPods Studio

Слушалки

Гласини, гласини. Овој пат е ред на можното ново надворешни слушалки што Apple може да го донесе на пазарот. Би било нешто чудно, бидејќи е сопственик на фирмата за слушалки „Битс“, лансираше производ што сигурно ќе биде многу сличен на оној од оние што фирмата на наведените уреди веќе ги има во својот каталог.

Звучи повеќе како комерцијален хир од било што друго. Apple мора да сака да ја прошири сегашната понуда за слушалки. Ги имате AirPods, AirPods Pro и сега ќе го завршите вашиот опсег со.  Студио Аерододи. Името допрва треба да се потврди.

Пред неколку недели, аналитичар на снабдувачки синџири Минг-Чи Куо објавија дека гласините надворешни слушалки на „Епл“ можат да бидат во масовно производство кон средината на летото со јавно пуштање во есен.

Денес, Prон Просер, домаќин на Front Page Tech и добро познат лидер на Apple, вели дека компанијата ќе продолжи да ги нарекува своите нови слушалки „Over ear“ AirPods. Тие очигледно ќе се викаат „AirPods Studio“ и ќе бидат лансирани по цена од САД долар 349. За овие кациги се шпекулира дека имаат модуларен дизајн со лесна, дишечка кожа и материјали.

Има објавено А. Тужба каде што многу кратко објаснува дека тие ќе ја имаат таа цена, дека ќе бидат комерцијално наречени „AirPods Studio“, а во моментов нивното кодно име е B515.

Другите гласини сугерираат дека Apple работи на третата генерација на AirPods што ќе започне со масовно производство на почетокот на 2021. Следната генерација на AirPods Pro започнете со производство кон крајот на 2021 година или почетокот на 2022 година.

Повеќе детали околу кацигите на „Епл“ се непознати, но треба да очекуваме слични карактеристики кои се наоѓаат на другите AirPod, како на пр поништување на бучава и чип H1. За да добиете идеја, надворешно тие ќе бидат како Beats со процесорите што AirPods во моментов ги вградуваат и логото на јаболкото однадвор.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.