Ажурирани пакет iWork и iMovie за iOS со поддршка за магична тастатура

Новите верзии на Страници, главни, броеви и iMovie за iOS уредите со новости фокусирани директно на работата на овие апликации на iPad Pro со новата магична тастатура.

Тракетата на оваа нова Магиска тастатура и можноста за работа со неа директно на iPad Pro ја прави компанијата за ажурирање на пакетот Office Pages, Numbers and Keynote, како и iMovie за да ги направи компатибилни.

Уживајте во новостите благодарение на iPadOS со волшебниот глушец и волшебната трака

Во секоја од апликациите, во нивниот опис ги наоѓаме опциите што ни овозможуваат да ги направиме сега благодарение на идното пристигнување на trackpad со оваа тастатура, иако е точно дека веќе може да се ужива благодарение на опцијата за поврзување на магичен глушец или Magic Trackpad, во овој случај благодарение на ажурирање на оперативниот систем лансиран од Apple пред неколку дена.

Во секој случај, новите верзии на овие апликации се веќе достапни во продавницата за апликации iOS и iPadOS, па затоа може да биде интересно за сите да се ажурираат што е можно побрзо. Исто така интересна новина во iMovie што претходно ја немавме е опцијата да ја додадеме Датотеки PNG, GIF, TIFF и BMP на филмот што го уредуваме. Очигледно имаме и други подобрувања како што е опцијата „Преземи ги сите“ што ни овозможува да ги преземеме сите саундтрак што треба да ги преземеме одеднаш.

Подобрувања на стабилноста и безбедноста меѓу новитетите во овие верзии, така време е да се ажурира ако веќе не сте го сториле тоа за да уживате во вестите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.