Transcend Smart Reader, суштински читач на картички за вашите одмори

Да се ​​соочиме: камерите на нашиот iPhone стануваат сè подобри и исто така добиваме навистина импресивни ефекти со одлики како режимот портрет, но кога одиме на одмор, Ако сакаме да ги фотографираме нашите спомени, сите ја носиме со нас нашата „вистинска“ камера.

Затоа, додаток како овој Transcend Smart Reader е толку интересен во денешно време, од тогаш Тоа ќе ни овозможи да ги пренесеме нашите фотографии на iPhone и iPad за да ги уредуваме, организираме, удобно да ги прегледувамеитн. Можеме дури и да ги поставиме во нашето складирање во облак (Dropbox, iCloud или Google Drive). Дали вашиот iPhone е полн? Фотографиите можете да ги префрлите на мемориска картичка и да ослободите простор. Ние го тестиравме и ќе ви кажеме како работи.

Тоа е мал додаток кој се вклопува во кој било џеб од панталоните или во внатрешноста на торбата на фотоапаратот и кој се поврзува директно со приклучокот Молња на нашиот iPhone или iPad. Има два слотови, еден за картички SD (SDHC (UHS-I), SDXC (UHS-I)) и microSD (microSDHC (UHS-I), microSDXC (UHS-I)). Не можете да вметнете две картички истовремено, но дека ги емитува овие два формати, бидејќи додека повеќето камери се одлучуваат за формат SD, акционите камери како GoPro и слични користат формати microSD, така што еден додаток ќе ви овозможи да ги прочитате сите картички на вашите уреди.

Благодарение на апликацијата Smart Reader што Transcend ни ја нуди бесплатно во App Store, ќе можеме да управуваме со сите фотографии и видеа на нашите картички. Willе пристапиме до содржината на картичката што ја вметнавме и со неколку гестови на екранот можеме да ги видиме, преместиме или копираме на друга дестинација, вклучувајќи ја и нашата ролна за да ги имаме веќе зачувани на нашиот уред. Дали сакаме да го направиме спротивниот потег и да ги пренесеме од нашиот iPhone или iPad на картичката за складирање? Пристапете до ролната од апликацијата и можете да ја пренесете содржината што ја сакате на картичката. Компримирање на фотографиите во датотека или испраќање по е-пошта е исто така можно од апликацијата.

Други напредни опции се исто така можни од апликацијата, како да направите резервна копија на сите фотографии на iPhone на картичка или обратно, од картичката на вашиот iOS уред. Можете дури да ги поврзете сметките за складирање на облак (Dropbox и Google Drive) во апликацијата за да ги користите како меморија.

Мислење на уредникот

Читачот на картички Transcend Smart Reader ви овозможува да ги имате сите ваши фотографии и видеа што ги снимате или снимате со други камери на вашиот iPhone или iPad за да ги уредувате, прегледувате и организирате. Може да го користите токму за спротивното и да ослободите простор на вашиот iPhone и iPad со пренесување фотографии и видеа во мемории за надворешно складирање. Неговата компатибилност со SD и microSD картички го прави скоро секој уред на пазарот компатибилен, а неговата апликација ви овозможува да ги извршувате сите задачи многу удобно. (линк) може скоро да се смета за задолжително купување за нашите одмори.

Трансцендентен паметен читач
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
26
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Апликација
  Уредник: 90%
 • Предности
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 100%

Добрите

 • Компатибилен со iPhone и iPad
 • Компатибилни со SD и microSD
 • Бесплатна апликација со повеќе опции
 • Мал и лесен за транспорт

Contras

 • Не дозволува две истовремени картички

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.