Промоцијата „Врати се на училиште“ се враќа во Австралија и Нов Зеланд

Назад во школо

Промоцијата на Назад на училиште (назад на училиште, но го пишувам на англиски јазик за земјите од оваа промоција) Годишно враќање на Apple оваа недела во Австралија y НЗ. На Универзитетски студенти, студентите прифатени од универзитет и родителите кои купуваат за студенти на Универзитетот ќе можат да земат тотално бесплатни Beats Solo2 слушалки, кои надвор од промоција се со цена од 199,95 УСД, со купување на MacBook, MacBook Air, MacBook Pro, iMac или iMac Retina 5k.

При купување на еден од споменатите компјутери, клиенти ќе добие кредит за набавка на Beats Solo2, кои се достапни во сјајна црна, сјајна црвена, сјајна сина, сјајна бела или безжична боја за да одговараат на најновите модели на iPhone во сиво-светло, сребро и розово злато. Вкупните пари добиени од овие клиенти ќе бидат 339 УСД во Нов Зеланд и 259.95 УСД во Австралија (и во двата случаи од локална вредност). Доколку изберат безжичен модел, ќе треба да платат разлика во цената.

Враќање на училиште се враќа на антиподите

Компјутерите што не треба да ги користат студенти, како што се Mac Mini или Mac Pro, или обновени компјутери или компјутери не ги исполнуваат условите за оваа промоција. обновен. Да уживаат во оваа промоција, на купувањата мора да се вршат од сега до 21 март во која било физичка продавница на Apple, од Apple Store Online (од соодветниот дел) или со повик на 133-622 од Австралија или 0800-692-775 од Нов Зеланд.

Студенти од Германија, Австрија, Белгија, Канада, Данска, Шпанија, Финска, Франција, Холандија, Ирска, Италија, Норвешка, Шведска, Швајцарија и Велика Британија ќе можат да уживаат во оваа промоција на крајот на годината, што во Шпанија е обично во октомври. Во секој случај, и иако коњот подарок не треба да гледа во забите, нема да кажам тука што мислам за слушалките „Битс“. Само честитајте им на оние кои можат да ја искористат оваа промоција.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.