Интересни игри како Pang Adventures и многу други доаѓаат во App Store

Игри со продавница за апликации

Помина долго време откако не објавивме А. пост во кои се појавија игри што слетаа на App Store. Оваа недела го правиме тоа повторно и, иако не можеме да кажеме дека списокот е долг како и во други прилики, можеме да кажеме дека има интересни игри. Од целата листа, без сомнение, оној кој најмногу ми се допаѓа е DotEmu, Pang Adventures што го носи класичниот Pang до мобилните уреди, но со многу помодерна слика.

Иако има многу бесплатни игри во следната листа, има и многу повеќе платени игри отколку во други времиња. Од една страна можеме да помислиме дека тоа е нешто негативно, бидејќи во прво време никој не сака да плати, но од друга страна ова може да биде позитивно ако цената не биде навредлива и ги избегнуваме оние интегрирани набавки што на крајот нè натераат да платиме многу повеќе или рекламирање Не ни дозволува двојно да го допреме екранот без да ни покаже слика на цел екран. Во секој случај, имате список на 22 нови игри континуитет.

Нови игри оваа недела на App Store

[шега режим] Вистината е дека сè уште го чекам Бог на војната за iPhone, iPod Touch или iPad [/ режим на шега]. Од игрите на списокот погоре, која ви е омилена?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Претпријатие dijo

    Ви благодариме.