Полнете ги сите ваши уреди на Apple со овој мал полнач UGREEN 20W

Летото доаѓа, многумина од вас веќе планираат одмори и просторот е многу вреден во овие задачи. Добро Со овој полнач UGREEN 20W можете да ги полните сите ваши уреди за малку простор и малку пари.

Полнач што ви овозможува да ги полните сите ваши уреди вреди за неговата цена во злато. Ова го прави само овој мал полнач UGREEN, кој со моќност од 20W и протоколот Power Delivery 3.0 ќе ви овозможи брзо полнење на iPhone, iPad, AirPods, AirPods Max and и сето ова зафаќа најмалку можен простор. Ова е најмалиот полнач што некогаш сум го пробал, и со оглед на нејзините спецификации, тоа е нешто навистина изненадувачки.

Вие сами можете да го споредите овој ЗГРЕЕН полнач со официјалниот полнач на Apple, обајцата со исти спецификации. Apple е една од најмалите што можете да ја најдете на пазарот, бидејќи UGREEN е уште помала. Со својот сјаен бел поликарбонат, тој е совршен и Со USB-C конекторот и неговите спецификации, тој е компатибилен со брзото полнење на нашиот iPhone, достигнувајќи 50% полнење на батеријата за само 30 минути, се разбира, се додека го користиме потребниот компатибилен кабел. Моќта што ни ја нуди овој полнач е исто така совршено способна да го наполни iPad Pro, бидејќи е ист како оној што Apple го вклучува во својата кутија. И, како Power Delivery 3.0, можеме да бидеме смирени ако го користиме за полнење на помалку моќен уред, бидејќи ја регулира моќноста на полнење во зависност од уредот на кој го поврзуваме, за да можеме да ги наполниме нашите AirPods без никаков страв.

Цената на овој UGREEN полнач е одлична, бидејќи за 12,99 € на Амазон (линк) можеме да имаме мир во умот дека имаме работа со квалитетен полнач, кој е во согласност со сите релевантни безбедносни спецификации. Купете скоро задолжителна ако ви треба дополнителен полнач.

ЗЕЛЕН 20W USB-C полнач
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
12,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Мала големина
 • 20W испорака на енергија 3.0
 • Важи за вашите уреди на Apple
 • Добри квалитети на материјали

Contras

 • Достапно само во бело (да се стави финтата на неа)

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.