Снимете селфи допирајќи ја ногата со Snap Tapp и вашиот Apple Watch

бран-прислушување

Да се ​​направи селфи не е секогаш лесно. Ако сакаме да ја продолжиме раката, притискањето на копчето за јачина на звук нагоре или екранот ќе зависи од вештината на секој од нив, но тоа не е најпријатно. Овие проблеми може да се решат со Снеп прислушување, апликација за iPhone и Apple Watch што ќе ни овозможи да фотографираме на оригинален начин. За да користиме Snap Tapp, ќе треба да ги инсталираме апликациите iOS и WatchOS. Она што ќе треба да го направиме е да го подигнеме iPhone, ставајќи го во позиција да направиме селфи и не удри во ногата со рака.

Кога ќе се допреме едни со други на ногата, ќе слушнеме а звук на часовникот, што ќе покаже дека фотографијата е успешно снимена непосредно пред да ја прегледате сликата на нашиот iPhone. Добрата работа е што ова работи и ако го поддржуваме iPhone на некој вид поддршка, како што е статив (иако не мора). Ова ќе ни овозможи да ги искористиме одликите на Snap Tapp за да се сликаме со нашите познаници, особено ако ја користиме главната камера, нешто што Snap Tapp исто така ни овозможува.

Покрај тоа, верзијата Apple Watch има и копче, во случај да сакаме да го користиме наместо да удираме во ногата, нешто што не е така кул но тоа нè уверува дека ќе работи прв пат. Од друга страна, апликацијата вклучува и низа од филтри тоа ќе ни овозможи да им дадеме боја на нашите фотографии и, како би можело да биде помалку, да ги споделуваме своите фотографии на најпопуларните социјални мрежи без да ја напуштиме апликацијата.

Ако Snap Tapp и сите негови можности ви изгледаат интересно, тој е достапен во App Store за цена од 2.99 € и работи со кој било iPhone што има инсталирано iOS 8 или подоцна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.