ActionSleeve, првата нараквица за Apple Watch се појавува на CES 2017

Акционен ракав Денес CES 2017 во Лас Вегас официјално ќе започне, но нема неколку компании кои ги искористија претходните денови да презентираат барем еден од своите производи. Така и Дванаесет југ со Акционен ракав, Еден спортски бенд, но не од оние што нè тераат да носиме 5-инчен телефон на бицепс, туку оној што ќе ни овозможи да го носиме Apple Watch во позиција што не ни пречи кога изведуваме некои активности додека сеуште сме достапни.

Пред да коментирате велејќи дека тоа е нешто апсурдно, нешто што веќе многу го прочитав на Интернет, мора да ја разбереме причината да се биде ActionSleeve: тоа е начин да се премести Apple Watch од нашиот зглоб на повисока позиција каде што е или неинтрузивно или може да обезбеди поточни резултати. Во примерот што го гледаме на сликата на заглавието, се претпоставува дека Apple Watch може да ги собере сите потребни информации, како што се пулсот, на лице кое прави склекови без да предизвика непријатност.

ActionSleeve ви овозможува да го преместите вашиот Apple Watch од вашиот зглоб на вашиот бицепс

Акционен ракав Покрај тоа што го става на повисоко подрачје, ActionSleeve е дизајниран да го одржува Apple Watch безбедно прицврстен истовремено заштитено со куќиште, што, заедно со фактот дека се наоѓа во безбедна зона, го прави совршен за кревање тегови, качување, бокс, котлебел или кросфит.

Според Дванаесет југ, нашето читање на пулсот ќе биде уште посигурно ако користиме ActionSleeve, но тоа не е нешто ексклузивно за неговата нова нараквица, туку факт што се постигнува благодарение на фактот дека нараквицата можеме да ја затегнеме повеќе на бицепс отколку нараквица на зглоб. Во отсуство на тестирање, морам да признаам дека читањето на рачниот зглоб можеби не е точно ако се занимаваме со спорт каде што треба да го движиме зглобот или да носиме ракавици што можат да го движат часовникот.

Доколку сте заинтересирани да набавите ActionSleeve, тој веќе е достапен во вашиот веб-страница во црвена и црна боја за тенки модели од 38мм, 42мм и 42мм (само црна) за А. цена од 29 УСД. Дали ќе купите еден?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.