Apple Event: Веќе ги имаме AirPods од третата генерација

Apple не разочара и, како што коментираше и чекаше долго време, на настанот Отворена ја претстави третата генерација на своите успешни вистински безжични слушалки, трета генерација AirPodsНа Ние веќе ги имаме меѓу нас и подолу ќе ви ги кажеме сите вести што ќе ги донесат со нив во оваа нова верзија.

Започнуваме со дизајнот. Епл ни покажа, како што очекувавме, дизајн со намалени храмови наспроти претходната генерација, сличен на оние од опсегот ПроНа На оваа игла, ќе го најдеме истиот сензор за притисок како во AirPods Pro што ќе ни овозможи да ги контролираме нашите уреди: Пуштете, застанете, следната песна ... Значајна промена за корисниците на претходните верзии на AirPods што сигурно ќе ви се допаднат.

Продолжувајќи со физичкиот дел, Епл се обложува на оваа трета генерација со модел без гума, без да биде Во уво. Во овој аспект, малку се разликува од моделите што веќе се филтрирани на социјалните мрежи. Можеме да кажеме дека, тие се многу слични како кога ги отстрануваме силиконите од AirPods Pro, но со различен звучникНа Alsoе ни донесат и нас отпорност на вода и пот на ист начин како и УЈП, фокусирајќи го на физичка активност. Дали и понатаму ќе бидат удобни за носење како претходните генерации? Дали тие повеќе ќе паднат со пократок храм што има помала тежина? Наскоро ќе го откриеме.

Што се однесува до по „внатрешните“ вести што Apple ги вградува во својата трета генерација, можеме да започнеме со батеријата. Епл го постигна тоа, заедно со полнењето што ви го дава кутијата, можеме да имаме до 30 часа непрекинато слушање со нашите AirPods. Покрај тоа, тие вклучуваат вести во врска со товарот, бидејќи кутијата доаѓа само во а модел со безжично полнење компатибилен со MagSafe и QI полначи покрај тоа што обезбедува живот од 1 час со само 5 минути полнење.

Трета генерација AirPods ќе биде компатибилен со опкружувачки звук и затоа со технологијата Dolby Atmos постоечки во Apple Music како додаток на нов еквилајзер кој овозможува најдобро аудио искуство благодарение на фактот дека ќе го пушти звукот за да можеме да го слушаме како што е снимено, прилагодувајќи ја бучавата што може да постои. Исто така, намалување на постојното нарушување.

Конечно, една од најдобрите вести е цената по која ќе излезат во продажба. Третата генерација AirPods ќе биде достапна по цена од 3 долари (се надеваме дека во Шпанија ќе достигнат и 179 евра), додека претходната генерација AirPods ќе остане на 179 долари и Про нема да варира по цена, па на овој начин, Епл доволно се истакнува на овој начин палетата Про од вообичаената генерација.

Резервациите ќе започнат денес, а нарачките ќе започнат да пристигнуваат следната недела до нашите домови, така што наскоро ќе можеме да уживаме во едно од најочекуваните реновирања во опсегот на уреди на Apple.

А вие, што мислевте за сите вести што ни ги претставија со AirPods? Дали тие се доволни да се обноват и да се преселат од втора генерација пред оваа? Кажете ни во коментари или во нашиот RRSS!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.