Bose SoundLink Mini II, добар, убав и не премногу скап Bluetooth звучник

говорник Купувањето звучник што одговара на нашиот iPhone не е нешто лесно. Точно е дека има многу звучници за Bluetooth на пазарот, но исто така е точно дека можеме да наидеме на еден што ќе заврши да не ги исполни нашите очекувања (и, верувајте ми, знам за што зборувам). Можеме да купиме ефтин звучник, но тоа ќе зависи од тоа дали сме зафатени со звукот или не. Безбеден облог, и уште повеќе сега кога е намален на Амазон, е Бозе SoundLink Mini II. Ако сакате да ја видите нејзината продажна цена само треба да кликнете овде.

SoundLink Mini II е достапен во Две бои: Јаглен и бисер. Иако е вистина дека ми се допаѓа бојата на Бисерот подобро, исто така е точно дека ова ќе зависи од тоа каде ќе ја ставиме. Иако не е дека ќе го видиме премногу. Неговата мала големина од 5,1 х 18 х 5,8 см е малку повеќе или помалку од која и да е рутер, со малку повеќе висина и многу помалку длабочина. Го ставаме каде што го ставаме, ќе изгледа добро.

Bose SoundLink Mini II - Преносен Bluetooth звучник

Бозе SoundLink Mini II

Карактеристики на Bose SoundLink Mini II

 • Големина: 5,1 x 18 x 5,5 cm
 • Conectividad: Bluetooth (до 8 уреди - два истовремено), 3,5 mm приклучок и мини-USB.
 • Автономија: 10-16 часа (тоа е она што го вели Бозе). Полнење преку USB, што ќе ни овозможи практично да го полниме каде и да го земеме. Батеријата може лесно да се замени (што е многу важно за мене во иднина).
 • тежина: 667гр.
 • Слободни раце.

Што се однесува до неговата моќ, како и обично, Босе не ги вклучи тие податоци никаде. Звучи прилично добро, со неколку добри падови, средни и издигнувања, иако некои корисници велат дека изгубил квалитет во споредба со првата верзија. Во секој случај, вообичаено е дека ако го имаме нашиот уред подготвен за звучник, во друг не звучи толку добро. Може да се каже дека е изненадувачки колку квалитетна и (релативна) моќност може да се постигне на толку мал простор.

Зошто се смета за најдобар Bluetooth звучник за iPhone?

Bose SoundLink Mini II е звучник Многу разноврсна. Може да пуштите скоро секоја музика (некој со малку ... различен музички вкус ви кажува) и квалитетот на нејзиниот звук е секогаш извонреден. Некои се на мислење дека неговиот дизајн е во најчистиот стил на Apple, иако не се согласувам многу со таа изјава. Дизајнот е во ред, но не е добар како некои производи на „Епл“ (иако има и други кои се подобро подвиткани под тепих, како што е новата кутија за батерии со грпка на грбот).

главна-звучна врска

Неговата моментална цена (и секогаш) е пониска од 259 евра што ги чини Beats Pill + (да земеме пример за познат звучник поврзан со Apple). И ако земеме предвид дека звукот е далеку супериорен, SoundLink Mini II автоматски станува добра опција за неговиот однос / цена.

Зошто SoundLink Mini II, а не друг Bluetooth звучник?

Ние всушност може да кажеме дека сите говорници се „исти“, во наводници. Но, SoundLink има прилично сè во едно многу мал простор што ќе ни овозможи да го однесеме насекаде и да уживаме во добар звук. Другите звучници се поголеми и нудат сличен или инфериорен звук, нешто што не е случај со ова второ издание на преносливиот звучник Bose.

Купете звучник за Bluetooth Bose SoundLink Mini II

За време на ова пишување, Bose SoundLink II се продава на Амазон со попуст од 12% што го остава во а крајна цена од 176,01 €. Неговата вообичаена цена е 199,95 €, затоа заштедуваме 23,94 €. Не е богатство, но секоја заштеда е секогаш добредојдена. Во истата продавница, проценката на овој мал звучник од Бозе има скоро 4,5 од 5 можни starsвезди, што покажува дека мнозинството корисници се задоволни од нивната набавка.

На кратко, ако она што го барате е со висок квалитет, извонреден дизајн и намалена големина на цената не е претеранаМожеби сте заинтересирани за купување на Bose SoundLink Mini II. Бозе не е толку релевантна марка во музиката за нудење уреди со низок квалитет. Јас нема да кажам дека тоа е безбеден облог затоа што секогаш постои клиент кој не е задоволен од нивната набавка, но според она што многу корисници и јас сме можеле да го видат (или, поточно, да го слушнат), не ги разбирам овие критики . Во секој случај, секоја личност е различна и има свое мислење.

Мислење на уредникот

Бозе SoundLink Mini II
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
176,01 a 199,95
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 88%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 95%
 • Квалитет на звук
  Уредник: 92%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Намалена големина
 • Батеријата може лесно да се замени
 • Добар звук во кој било стил на музика
 • Одличен сооднос цена / квалитет

Contras

 • Ништо, со оглед на нејзината големина
 • Автономијата, иако е подобрена, ретко ќе достигне до 16:XNUMX часот.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Бициндарио dijo

  Бравен, тоа е безжичен звучник.

 2.   Диего dijo

  Имам звучна врска || и јас сум воодушевен од траењето на батеријата и неверојатниот квалитет на звукот

 3.   Еду dijo

  Знам дека траењето на батеријата се зголеми, сега има слободни раце за повици, преминувам на микро USB полнач, и доаѓа во сиво-црно, но во звук? Дали има разлика со претходниот модел? Малку повеќе ? Исто? Го имам првиот и иако сум среќен, би сакал да се ажурирам… Но, дали вреди? Можеш ли да направиш разлика во звукот? Или звучи точно исто?

  1.    Пабло Апарисио dijo

   Здраво, Еду. Звукот, велат оние што ги имале и двете, се сменил, но ниту на подобро ниту на полошо. Го сменивте фирмверот, што значи дека имате поинакво изедначување. Поентата треба да ја пронајдете од уредот, во овој случај на iPhone, или исто така од звучникот.

   Честитка.