Најдобрите додатоци за полнење од ESR и Syncware за вашиот iPhone

На iPhone, како и секој друг мобилен уред на батерии, му треба напојување. Сепак, веќе знаеме дека сите уреди не се полнат на ист начин или толку брзо, всушност различните технологии за полнење се белег на брендовите, како во случајот со MagSafe системот на Apple. Во овој случај, ќе се фокусираме на тоа како да ви го олесниме животот кога ги полните уредите на Apple.

Откријте со нас кои се најдобрите додатоци од реномираните брендови ESR и Syncware за да го одржувате полнењето на вашиот iPhone.

ESR се обложува на MagSafe

Почнавме со ESR, една од фирмите која продава најмногу додатоци за производите на Apple преку онлајн платформи како Amazon, со што се позиционира како една од најдобрите опции. И ние ќе започнеме со решение за оние уреди на кои им недостасува MagSafe, како и сите оние пред серијата iPhone 12, и покрај фактот што имаат безжично полнење, ги немаат MagSafe магнетите кои ни помагаат да го држиме iPhone-от суспендиран. Ова има лесно решение благодарение на HaloLock на ESR, универзален прстен компатибилен со технологијата MagSafe. што ќе ви овозможи да го претворите секое куќиште или стар iPhone во уред компатибилен со технологијата MagSafe.

Овој HaloLock уред доаѓа во пакувања од две или четири единици и во две различни нијанси, можеме да го купиме во сребрена или вселенска сива боја. Имаат лепило што ни овозможува едноставно ставајќи го подредено во нашата футрола за iPhone, полнење на уредот преку технологијата MagSafe, интелигентно решение. Овој HaloLock започнува од 11,99 евра и можете да го купите директно на Амазон.

Автомобилот е уште едно интересно место каде што можеме да го извлечеме максимумот од технологијата MagSafe, а неспорно е колку е удобно да стигнете таму, да го приближите вашиот iPhone до поддршката MagSafe и да можете да го користите iPhone како навигатор без пречки или незгодни потпори. За ова успеавме да го тестираме Новиот безжичен држач за автомобил на ESR Magsafe. Ова има моќен систем на магнети кој осигурува дека iPhone нема летаат надвор кога тргнуваме по лошо асфалтиран пат, а тоа сум го видел и сам со секојдневна употреба. Магнетот е моќен, иако очигледно мора да се користи со футроли MagSafe / HaloLock или без футрола.

Држачот за клип е идеален за отворот за воздух на автомобилот бидејќи не го присилува, плус тоа Има ливче на дното што мора да го поддржиме во основата на контролната табла, на овој начин кога го ставаме iPhone во поддршката HaloLock наместо да ја присилуваме решетката, ја поддржува целата своја тежина на оваа прирабница и ја зачувуваме издржливоста на нашиот систем за вентилација, бидејќи многу потпори од овој тип завршуваат со кршење на решетките, нешто што нема да се случи со оваа. Тешко ми е да најдам алтернативи попочитувани кон возилото и со подобри перформанси од оваа, која Можете да купите на Амазон по цена која започнува од 28 евра.

Продолжуваме со MagSafe компатибилните алтернативи за полнење ESR и сега зборуваме за тоа HaloLock Kickstand, добро изградена пакувач за полнење MagSafe, изработен од алуминиум за шасијата и калено стакло за предната страна. Има прилично елаборирана дебелина, а долниот дел има USB-C приклучок во кој можеме да го поврземе кабелот за полнење. Во овој случај, имаме две верзии предложени од ESR, една која вклучува USB-C на USB-C кабел и друга која ни обезбедува и USB-C полнач од 20W, со соодветната разлика во цената.

На овој начин, оваа ESR алтернатива има вклучен кабел долг 1,5 метар и можеме да го поврзуваме или исклучуваме како што сакаме. Се нуди во четири бои: сина, сребрена, црна и розова, така што ќе можеме да го купиме за да одговара на нашиот iPhone. На ист начин, ако монтираме PD полнач од 20W или повеќе, ќе имаме Моќност на полнење од 7,5 W. На ист начин, овој MagSafe диск за полнење предложен од ESR ни дава можност да го користиме како држач за полнење или основа бидејќи има јазиче на задната страна што ни овозможува да го поддржуваме на која било стабилна површина, а тоа го прави доста разновиден. . особено ако се земе предвид дека на Амазон во просек чини 26 евра, иако има бројни попусти на одредени датуми. Неговата цена е значително пониска од подлогата за полнење MagSafe на Apple која има мала или никаква предност во однос на неа.

И сега конечно ќе зборуваме за едноставна и не помалку корисна опција, едноставна, но ефикасна поддршка за магнетна работна површина. Овој држач за ESR е компатибилен со кој било уред MagSafe и ни овозможува да го поставиме нашиот iPhone на работната маса на едноставен и удобен начин. секогаш да го има на повидок без потреба од големи напори. Оваа потпора има телескопска рака, вертикално подесување и добра конструкција која нема да се судри во нашиот „сетап“.

Синхронизирајте додатоци за да ги придружувате вашите уреди

Завршивме со Syncwire, друг бренд за што веќе зборувавме овде во iPhone News во претходните прилики и тоа нуди мноштво додатоци за уредите на Apple воопшто. Во оваа прилика ни нуди три многу интересни додатоци:

  • USB-C до USB-A кабел што ќе ни овозможи да ги искористиме сите додатоци за полнење на Apple за кои претходно зборувавме, па дури и други, благодарение на нивната компатибилност. Овие кабли се покриени со најлон за да гарантираат подобар квалитет и имаат должина од 1,8 метри за да не се ограничуваме. можете да ги купите од 18,99 евра на Амазон.
  • Водоотпорни футроли за носење на вашите уреди и додатоци каде што сакате, има тројно затворање и е направен од високо отпорен силикон, со држач во форма на фани пакет од 16 евра на Амазон.
  • USB-C до 3,5 мм приклучок кабел за да можете да ги поврзете вашите спортски камери или да ја искористите новата врска со Џек во случај онаа на вашиот Mac да е зафатена поради некоја причина или ако сакате брзо да се поврзат неколку уреди, можете да го купите од 9,99 евра а има и гаранција за голем отпор, стерео и Hi-Fi.

Се надеваме дека сите наши препораки ќе ви помогнат секојдневно да можете лесно и удобно да ги полните вашите уреди и да ги искористите различните технологии на нашиот iPhone.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.