Најдобар начин да најдете компатибилни трговци со Apple Pay е PayFinder

квадрат-јаболко-плати

Многумина се корисници во Соединетите Држави кои обично ја користат технологијата за плаќање „Епл Пеј“ од ден на ден во големите трговски центри. Како и да е употребата на овој начин на плаќање кај трговците е навистина мала. Да се ​​обиде да го реши овој мал голем проблем во малопродажбата, апликацијата PayFinder штотуку пристигна во App Store, во моментот се разбира дека е достапна само во САД, бидејќи е земјата каде што технологијата Apple Pay е најраспространета. Останатите земји каде што е исто така достапно: Канада, Австралија и Велика Британија, се технологија со малку работење и малку компатибилни банки и кредитни институции, сè уште нема апликација слична на оваа.

PayFinder обезбедува информации за скоро 13.000 продавници, од кои 95% се продавници за малопродажба. Работата на оваа апликација е многу едноставна, бидејќи ние треба само да ја отвориме апликацијата и да се лоцираме на мапата, каде што се прикажани сите бизниси што ја нудат оваа опција за електронско плаќање. Многу од трговците ја имаат оваа технологија, но поради недостаток на желба или поради незнаење, не им кажуваат на своите клиенти дека можат да го понудат Apple Pay како начин на плаќање.

Усвојување на Apple Pay меѓу трговците Не е доплата за вашите набавки, бидејќи банката е таа што ја дистрибуира провизијата што работи за користење на оваа услуга со момчињата со седиште во Купертино. Во моментов има повеќе од 850 банки и кредитни институции кои во моментот се компатибилни со „Епл пеј“, што им овозможува на многу трговци да имаат можност да ја понудат оваа форма на плаќање, без оглед на банката со која работат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.