Најдобрите додатоци за персонализирање на вашиот iPhone со iOS 14

На графичките контроли Тие влегуваат во опкружувањето на iOS исклучително силно, ова доаѓање на iOS 14 и вестите што ги додаде во врска со ова, натера многу корисници да изберат да го персонализираат својот iPhone на начин што никогаш не би го замислиле. За некои тоа е сакрилегија, а за други функционалност што Apple требаше да ја лансира одамна a од која страна сте?

Во меѓувреме, Откријте со нас кои се најдобрите додатоци што можете да ги користите во iOS 14 за да имате најдобар резултат. Се разбира, можеби ви се допаѓаат овие нови додатоци повеќе или помалку, но тие претставуваат вистинска револуција во однос на она што го нуди iOS пред години.

Виџет за боја

Започнуваме со оваа што е суверено слична на Виџетсмит за што веќе зборувавме и на Интернет и во сопствениот анал на YouTube. Така пронајдовме многу интересна листа на прилагодувања на додатоци.

Додатоци во боја: икони и виџети (врска на AppStore)
Додатоци во боја: икони и виџетислободен

Можеме да го видиме времето, денот, па дури и батеријата. Willе ни овозможи да го прилагодиме овој додаток и дури ќе можеме да доделиме фотографија на позадината на виџетот за да ја прилагодиме максимално, додека можеме да избереме помеѓу различни извори. Дефинитивно е „задолжително“ ако сакате да имате прилагодени додатоци.

Стартувај Центар Про

Ова е графичка контрола Олдо школо, вид што е сместен во табулаторот кој се наоѓа најмногу лево наместо на самиот почетен екран, но ни овозможува, на пример, да додадеме група на дејства и апликации. Под ова мислам дека ќе можеме да создадеме еден вид фиока за апликации и многу повеќе.

Стартувај Центар Про - Создавач на икони (врска со AppStore)
Стартувај центар Pro - творец на иконислободен

На пример, ако ви доделиме низа функции како што се повици и пораки, Doе направи активности слични на оние што ги спроведува самата апликација Кратенки на iOS и со тоа ќе можеме да ја зголемиме нашата продуктивност од ден на ден.

Виџет за фотографии

Името на ова графичка контрола Практично ништо не и остава на фантазијата, како што видовте, тој е посветен на извршување на функција што засега е веќе присутна без да оди понатаму во официјалните Додатоци на iOS 14, како што е прикажување на еден вид албум со фотографии.

Виџет за фотографии (врска со AppStore)
Виџет за фотографии1,19 евра

Предноста на овој виџет е што ќе можеме да прилагодиме кои фотографии сакаме да бидат прикажани и интервалот во кој ќе бидат променети. Како и останатите додатоци, тој има можност за прилагодување на трите различни големини што iOS 14 ги дозволува на почетниот екран.

Стив - Диносаурусот што скока

Корисници на Google Chrome тие добро ќе ги знаат овие убави диносауруси што се појавуваат како минигагра кога ќе ја изгубиме врската. Во овој случај можеме да го имаме директно како виџет, да, исто така, во крајната лева област на традиционалните додатоци на iOS, наместо на почетниот екран.

Стив - Виџет за игри (врска со AppStore)
Стив - Виџет за игрислободен

Тоа е многу едноставно едноставно инсталирање на апликацијата веќе ни дава можност и ќе можете да играте само со кратки допири на виџетот бидејќи не е дека бара премногу сложеност кога станува збор за брзо поминување во ред или чекање за метрото.

Лепливи белешки +

Оваа апликација се наоѓа и во стариот центар на Виџети. Beе можеме да додадеме многу пост-нејзини или лепливи белешки, како и да сакате да го наречете. Quicklyе можете брзо да ги видите бидејќи не е потребна интеракција со Виџетот за да можете да ги гледате совршено.

Лепливи белешки + потсетник за додатоци (врска со AppStore)
Лепливи белешки + Потсетување за додатоцислободен

Апликацијата исто така ќе ви овозможи да ги прилагодите белешките внатре. Вистина е, се разбира, дека официјалната апликација Белешки на iOS 14 има свој Виџет и имам впечаток дека не е премногу потребно во овој момент, туку од само естетска гледна точка.

Парцела

Оваа апликација е веќе митска на iOS, Тоа ни овозможува бесплатно да следиме до три пакети истовремено во реално време, едноставно ќе мора да го внесеме кодот за следење и апликацијата ќе се погрижи за останатото, тотално суштинска апликација од моја скромна гледна точка ако побарајте многу купувања преку Интернет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.