Најдобрите додатоци на Elago за производите на Apple

Ви прикажуваме некои од најдобрите додатоци од брендот Elago за производите на Apple, од заштитни футроли до приклучоци за полнење или држачи за iPhone.

Елаго со години прави додатоци за производите на Apple и иако е добро познат по своите Силиконски куќишта за AirPods со стари дизајни на производи на Apple, Во својот каталог има и други додатоци, кои се движат од куќишта за iPhone или Siri Remote до двојни бази за полнење и држачи за полначи за iPhone, сите со одлична вредност за парите.

Далечинска кутија за Siri

Контролното копче на Apple TV претрпе голема промена во дизајнот што го направи поотпорен блок од алуминиум од претходниот модел, но не и нераскинлив. Ако сакате да избегнете гребење или удари на далечинскиот управувач Siri поради чести падови на земја, силиконски ракав е идеален додаток за заштита. И ако го заштитите и со забавен дизајн и нешто „гик“ тогаш подобро од подобро.

Достапна е во неколку бои, дури и онаа која свети во темница, и има многу пријатен допир и многу добар стисок, покрај лента за зглоб во случај да го користите контролерот за игри Apple Arcade и не сакате да одлета со некое ненадејно движење. Неговата цена е 15,99 на Амазон (линк)

Случаи со iPhone

Елаго има навлаки за нашиот iPhone во различни материјали. Од една страна, силиконски ракави кои се исто така компатибилни со MagSafe, за да ги искористите сите предности на магнетниот систем на Apple, кој од една страна го олеснува поставувањето во базите за полнење, а исто така ви овозможува удобно користење на држачите за автомобилот, работната маса или прикачувањето додатоци како што се држачот за картичка или магнетниот надворешен батерии. Неговата цена е 20,99 на Амазон (линк). Тие имаат квалитет споредлив со куќиштата на Apple, нивните исти карактеристики и многу пониска цена, како и достапни во различни бои.

Доколку силиконот не е она што го барате или преферирате похрабри дизајни, новата колекција BT21 на lago ви нуди проѕирни навлаки од TPU и поликарбонат со ликовите на Universtar BT21. Има повеќе дизајни, сите многу забавни, а исто така целосно го штитат вашиот iPhone. Ги имате достапни на Амазон за 15,99 (линк) Компатибилен е со безжични полначи, но не и со магнетната рачка на MagSafe.

Поддршка MagSafe за iPhone

Се свртуваме кон алуминиумот, материјалот во кој се произведува оваа поддршка за нашиот iPhone. Користење на оригиналниот Apple MagSafe кабел, оваа поддршка е совршена за да го поставите нашиот iPhone на нашата ноќна маса или работна маса, да може да уживате во мултимедијална содржина, да гледате известувања или да остварувате видео повици додека се полни со максимална моќност од 15 W што може да ни ја понуди само оригиналниот Apple MagSafe. Достапен е во различни бои, а неговата цена е 25,99 на Amazon (линк)

База за полнење iPhone и Apple Watch

Повеќекратните приклучоци за полнење се одлична опција за оние со повеќе уреди, како што се iPhone и Apple Watch, дури и AirPods. Проблемот е што добрите повеќекратни основи обично се скапи. Елаго ни нуди решение: да користиме сопствени кабли и со тоа да ја намалиме цената. Ова е идејата на оваа силиконска основа во која можеме поставете ги MagSafe кабелот и полначот на Apple Watch постигнувајќи основа со модерен и минималистички дизајн со кои ќе ги полниме нашите iPhone, Apple Watch и AirPods (со кутија за безжично полнење) со помош на официјалните полначи, невозможна подобра гаранција. Достапен е во различни бои и неговата цена е 22,99 € на Amazon (линк), а има и послужавник во кој можеме да ставиме клучеви, обетки и сл.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   џмунзз dijo

  Каде можам да го набавам ременот за часовникот на Apple? поздрав

  1.    Луис Падилја dijo

   Тоа е од брендот Nomad. Го имате на Амазон и во Макнификос.