Најдобрите додатоци за 2018 година да ги дадете овој Божиќ

Сигурно сè уште имате многу подароци што чекаат за овој Божиќ, без разлика дали за вашите пријатели, семејство или дури и за вас самите. Да се ​​имаат производи од Apple ова не треба да биде ни најмал проблем, затоа што каталогот за додатоци не може да биде пообемен. Има нешто за сите вкусови, тие се прилагодуваат на сите потреби и исто така погодни за сите видови џебови.

Случаи за iPhone или iPad, паметни или конвенционални звучници, Bluetooth слушалки, ремени Apple Watch, додатоци компатибилни HomeKit, основи за безжично полнење, надворешни батерии ... Во текот на оваа година анализиравме голем број додатоци од сите овие типови на блогот, и ние ги избравме најдобрите и со сите видови цени. Ова се нашите идеи да ги дадеме овој Божиќ.

Случаи со iPhone

Тој е giftвезден подарок, секогаш практичен и корисен, а исто така многу препорачан. Добар случај што го штити вашиот iPhone или што му дава допир што го разликува од останатите со привлечни и квалитетни дизајни. Постојат навлаки за сите видови и тука ви ги донесуваме најдобрите:

 • Мујо: ако зборуваме за корици, нужно мора да зборуваме за Мујо. Бренд кој со години е референца во оваа категорија и кој ни нуди футроли за сите модели на iPhone, секогаш користејќи кожа со врвен квалитет и со елегантни дизајни. Нивните цени се исто така многу интересни, бидејќи нивниот квалитет е споредлив со оној на Apple и тие се поевтини.

 

 • Катализатор: Кога зборуваме за заштита, бренд што секогаш се појавува е Катализатор. Годишно искуство со производство на заштитни футроли за нашите iPhone и iPad, тоа е една од најбезбедните опции кога станува збор за заштита на нашиот уред, има дури и потопни. На овие линкови ќе ги најдете најинтересните додатоци на брендот. Вклучивме дури и прекривка за заштита на вашите AirPods.

 

Безжични звучници

Безжичните звучници се одлична опција за подарок. Ги имате паметни, компатибилни со AirPlay, Bluetooth, multiroom ... Има нешто за сите вкусови и џебови.

 • Sonos: Ако зборуваме за квалитетни звучници, зборуваме за Sonos. Неговиот дизајн е надминат само од квалитетот на неговиот звук, можете да ги комбинирате за да добиете подобар звук во иста просторија или да ги дистрибуирате дома. Компатибилни со AirPlay 2 и сега исто така со интегрирана Alexa, тие се едни од најдобрите опции за да го дадете овој Божиќ ако сакате да оставите белег.

 

 • Амазон Ехо: Звучниците на Амазон ја фаќаат сезоната бурно. По нивното пристигнување во Шпанија тие станаа еден од најпопуларните производи, бидејќи имаме неколку модели и цени за избор. Ако сакате да започнете во светот на паметни звучници, тоа е една од најдобрите алтернативи што можете да ги најдете надвор од Apple.

 

 • Крајната уши: една од најдобрите опции ако сакате од паметни звучници и она што го бараме е максимална преносливост и квалитетно аудио со едноставноста на поврзувањето со Bluetooth. Имаме неколку модели затоа изберете ваш.

 

Слушалки со Bluetooth

Ако сакате да уживате во музиката повеќе лично, добра слушалка за Bluetooth е токму она што ви треба. Да вежбате спорт или да уживате во удобноста на безжична музика дома, во уво, над-звучно, вистинско-безжично. Кој го барате?

 

Десктоп полначи

Добриот полнач е неопходен на нашата ноќна маса или на работната маса. И, ако е еден од оние што ви овозможуваат да полните неколку уреди истовремено, сè подобро. Може да бидат и безжични, со брзо полнење ...

 

Надворешни батерии

Идеално е секогаш да го носиме и полниме нашиот iPhone додека се движиме. Со интегрирано безжично полнење, со неколку USB-а, способни за полнење разни уреди, дури и кутии за батерии ... Вие сами.

 

HomeKit

Автоматизацијата во домот е тука да остане, а додатоците компатибилни со HomeKit стануваат сè попопуларни. Од едноставна сијалица или паметен приклучок до ЛЕД ленти или светлосни шипки што се менуваат во времето со музиката, преку термостати, надзорни камери и паметни брави. Има сè за секого.

 

Додатоци за IPad

Таблетот „Епл“ е исто така theвезда на нашиот избор и затоа ги избравме овие додатоци за да го заштитиме или да извлечеме повеќе од тоа. Навлаки, тастатури, контролери на игри ... има малку од сè.

Други додатоци

Ако сè уште не пронајдовте нешто што ве убедило, тука ве оставаме да завршите со избор на производи кои не спаѓаат во ниту една од другите категории и што може да ви дадат идеја да ги подарите. MESH системи, ремени Apple Watch и други интересни додатоци за вашиот iPhone и iPad.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.