Најдобри игри за вашиот Apple TV

Apple-TV-App-Store

Овој Божиќ е идеално време да го подариме (или да си го подариме) новиот Apple TV. Новиот мултимедијален уред на „Епл“ веќе има своја продавница за апликации со навистина спектакуларен каталог за кратко време поминато на пазарот, веќе има многу неколку игри кои навистина прават разлика. Ние ви ја нудиме нашата мала компилација за да ги искористите овие денови на одмор со пријателите или семејството.

Асфалт 8

Една од најдобрите аркади за iOS и една од првите игри што се појавија на Apple TV. Оваа прекрасна игра за возење е исто така многу добро контролирана со Siri Remote Благодарение на неговиот жироскоп и уживањето во брзината и во саундтракот на нашата телевизија е вистинска радост. Силно се препорачува бидејќи е исто така бесплатен.

Асфалт 8: Воздушен (AppStore Link)
Асфалт 8: Воздушнаслободен

Океанхорн

Автентична игра која има добиено секакви награди и признанија од критичари и дека сега можете да уживате на вашиот Apple TV. Ако го купивте за iOS, нема да треба повторно да плаќате за тоа, а исто така има и синхронизација на игри преку iCloud, така што нема да мора да се враќате на дел од веќе надминатите нивоа. Вистинска пропусница за видео игри што е целосно управувана без проблеми од Siri Remote, но која добива многу со MFi контролорот.

Rayman Авантури

Ото од моите омилени аркади. Многу смешно и тоа ја одржува целата суштина на класичните игри на Рејман, не случајно е тоа е избрана за една од најдобрите игри за 2015 година од Apple. Неговите контроли многу добро се прилагодуваат на Siri Remote и е бесплатен и за iOS и за Apple TV.

Rayman Adventures (врска со AppStore)
Rayman Авантурислободен

Модерна борба против 5

Игра која не е погодна за малолетници но оној во кој loversубителите на FPS ќе уживаат во потполност. Препорачувам употреба Bluetooth слушалки за целосно уживање во звучните ефекти и, пред сè, далечинско MFi за да го направите искуството најдобро што е можно. Заштедувајќи ги разликите со конзолите од најновата генерација, тоа е несомнено примерок за тоа колку далеку може да стигне Apple TV како платформа за видео игри.

Modern Combat 5 (врска со AppStore)
Модерна борба против 5слободен

Авантура на Алто

Не беше прв во својата категорија, но беше најдобро направен за неговите поставки и визуелни ефекти. Лизнете по падините на вашиот сноуборд спасувајќи го пламенот и правејќи секакви акробации. Исто така, има синхронизација преку iCloud И токму сега е на продажба во App Store, иако за кратко време, затоа искористете ја можноста да платите еднаш и преземете ја на вашиот iPhone, iPad и Apple TV.

Авантура на Алто (врска со AppStore)
Авантурата на Алто4,99 евра

Пулс

Друга игра не е погодна за малолетници. Во овој случај не се соочуваме со игра со стрелач од прво лице, бидејќи играта е во трето лице, но би рекол дека ја надминува Modern Combat 5 во скоро сите свои аспекти. Графички малку може да се обвини тоа, ставајќи го на ниво на најмодерни игри за видео конзоли, и иако може да се пропушти режим на кампања, тоа не е ваков тип на игра. Неговиот режим на Интернет е навистина добар и исто така доста тежок за надминување освен ако не успеете брзо да го израмните вашиот карактер. Апсолутно е потребно да користите контролер MFi ако навистина сакате да уживате во него.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Штрајк! Десет пински боречки

Една од најуспешните игри во раните денови на Nintendo Wii несомнено беше Wii Sports, и нејзината игра со куглање е една од оние во кои најмногу уживаа сите корисници на таа конзола за игри. Штрајк! Совршено се сеќава на оваа видео игра и тоа го прави доста верно благодарение на Siri Remote и неговиот режим за повеќе играчи, дури ви овозможува да давате ефекти на топката. Силно се препорачува добро да се забавувате со пријателите.

Штрајк! Куглање со десет пинови (врска со AppStore)
Штрајк! Десет пински боречкислободен

Победи спорт

Ексклузивно за Apple TV, таа ја следи динамиката на претходната игра со донесување разни „рекетни“ спортови на нашиот Apple TV кој потсетува на Nintendo Wii. Но, Beat Sports го прави тоа поинаку, со спортови кои не се многу слични на оригиналите. и исто така во ритамот на музиката, што ја прави сосема поинаква игра од Wii Sports. Може да се поставувате и со пријатели и не ви требаат неколку Siri далечински управувачи благодарение на апликацијата што можете да ја преземете на вашиот iPhone за да ја претворите во дополнителен контролер.

Beat Sports Remote (врска со AppStore)
Победи спортски далечински управувачслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   andres dijo

    Placedе поставев крстосен пат и ќе извадев боречка или височини