Најдобрите игри за одбрана во кула за iOS

Кула одбрана

Тие се водечки игри за мобилни уреди, а App Store е преполн со нив. Игрите за стратегија во реално време имаат свој максимален претставник во овие „Tower Defense“. Целта е јасна: изградете згради (кули, бараки, wallsидови и сите видови одбранбени згради) за да се заштитите од нападите на вашите непријатели, па дури и да ги нападнете и да ја проширите вашата територија. Бесплатно, платено, со интегрирани набавки ... сортата е огромна. Забавно и зависно, да напредувате и да се натпреварувате со вашите пријатели користејќи социјални мрежи станува предизвик за оние кои се привлечени од која било од нив. Многумина се многу познати и сигурно ги познавате, но има и такви со помалку медиумско влијание што вреди да се знаат. Ние го составивме она што го сметаме за не можете да престанете да се обидувате.

Кралството Раш граници

[прибл 598581619]

Ако има игра што е максимална референца на Tower Defense во App Store што е Kingdom Rush. Оваа втора рата од добро познатата игра, Kingdom Rush Frontiers, носи нови мапи, нови карактери и часови и часови игра за да се осигурате дека никогаш нема да се заморите од тоа. Малку друго може да се каже за тоа, освен ако не сте внимателни со интегрираните набавки што ги има, бидејќи тоа е многу, многу зависно. Лошата работа е нејзината цена и што тие се исто така различни верзии за iPad и iPhone.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

OTTTD

[прибл 832131498]

Го открив неодамна и стана еден од моите омилени. Haveе мора да ги елиминирате суштествата од сите видови на различни планети со одбранбени кули од сите видови и со помош на некои војници што постепено ќе ги отклучувате. Летачки ајкули, зомби и војници вооружени со чајници се само некои од необичностите што ќе ги видите во играта. Претерано во сите свои аспекти, ќе видите како се акумулираат остатоците од суштествата што ги елиминирате на патиштата. 100% препорачливо.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Растенија наспроти зомби 2

[прибл 597986893]

Класик на класиците и еден од оние кои се одговорни за правење на овој вид игра толку славна. Малку може да се каже за оваа игра што ви гарантира Часови и часови забава. Бесплатно и без потреба да купувате за да одите напред, тоа е едно од најважните во сите iPhone и iPad уреди на iPadубителите на овој вид видео игри.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

iBomber Defense Пацифик

[прибл 498249308]

100% одбрана на кулата. Еден од најдобрите во специјализирани прегледи. Ако сакате воена стратегија и знаевте iBomber, оваа втора рата ќе ви се допадне уште повеќе. Заштитете ја вашата воена база со безброј оружја и подобрувања што мора да ги отклучите. Уште еден од моите омилени, но со голем недостаток: нема надградби повеќе од две години, затоа не очекувајте ги повеќе.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Аномалија 2

[прибл 675066184]

Едноставно зачудувачки, со неколку спектакуларна графика и тешкотија што значително расте како што напредувате со видео играта. Првичното видео на играта веќе ви покажува дека се соочувате со нешто многу добро направено. Аномалијата 2 е токму спротивна од другите видео игри: ние сме тие што ќе треба да напредуваме низ непријателските одбранбени кули што нè напаѓаат. Висока цена, но важи за iPhone и iPad. Вреди.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.