Најдобрите подароци од Apple овој Божиќ

Водач за подароци

La Navidad е веднаш зад аголот, Дедо Мраз и магиите се приближуваат, а производите на Apple се подароците што овие господа сигурно ќе ги погодат.

За да ви дадеме гол, ние ја презедовме слободата да ги наведуваме уредите на Apple што можат да бидат најдобриот божиќен подарок и додатоци за оние кои не бараат толку многу да ги надминат другите подароци, туку да ги завршат (бидејќи подарокот на сопругот не е ист со оној на пријател).

Во оваа листа ќе ги собереме јаболкови уреди помодерно (релативно) и само оние со кои можете да ја понесете титулата за најдобар подарок, се разбира, исто така, гледаме низ вашите џебови и ќе се обидеме да го прилагодиме најдобриот можен подарок со буџетот за да одговара, иако не можеме да направиме чуда , и знаете дека голем дел од производите на Apple обично бараат значителна инвестиција.

Без понатамошно разгласување, бидејќи и Дедо Мраз и тројцата мудри луѓе мораат да брзаат со своето време за да можат да ги извршат своите испораки на време, да почнеме со списокот.

Дајте iPhone

iPhone

Без сомнение giftвездениот подарок. Ако лицето на кое му е посветен подарокот е некој многу, многу близок, со кого сакаме да имаме одличен гест и имаме буџет за тоа, уредот на Apple е многу добра опција (под претпоставка дека им се допаѓа брендот).

Уредот „Епл“ е најсоодветен, смартфонот „Епл“ е подарокот што триумфира каде и да оди, и затоа го ставаме како прв на списокот, за давање на Ајфон бара значителна инвестиција, иако без сомнение тоа ќе го остави оној што го прима е многу среќен.

Изборот на iPhone сепак може да биде панданЗатоа сакам да ви дадам моја лична препорака како искусна личност на овие уреди и која е идеална.

Прво, мора да размислиме кој ќе го добие подарокот, мора да го земеме предвид видот на употребата што уредот ќе го направи, буџетот што го имаме и да предвидиме на долг рок, ако ова лице најверојатно ќе ги смени терминалите наскоро.

Со тоа, препораките се како што следува; Ако лицето кое го прима е лице кое интензивно ќе го користи телефонот (на пр. 3Д игри, употреба на повеќе апликации истовремено, фотографирање на високо ниво, итн.), Ние дефинитивно мора да го избереме предводникот, iPhone 6s или 6s Plus во зависност од тоа дали наведената личност е од нормални паметни телефони или фаблети (големи телефони).

Ако лицето интензивно користи како што е споменато погоре, но е подложно наскоро да ги менува терминалите или не сакаме да потрошиме толку многу пари, можеме да го искористиме неговиот претходник, iPhone 6 или 6 Plus, паметен телефон кој го дели дизајнот на предводникот и кој целосно ќе ги оправда очекувањата.

iPhone 6s

Ако лицето ќе прави нормална или интензивна употреба, но буџетот не е доволен бараните цени на јаболкото, можеме да се определиме за најновиот паметен телефон способен да ја издржи таквата употреба, iPhone 5s. Овој уред ќе може да се справи со што и да му фрлиме, проблемот доаѓа од тоа што неговиот екран е со тесна големина во однос на неговите постари браќа, во спротивно станува збор за многу моќен уред со пристојна камера и некои карактеристики генерално, достоен за висока цена.

Конечно, ако она што го сакаме е iPhone за повремена употреба, социјални мрежи, пораки, прелистување на веб, телефонија, пристојна камера и други, имаме iPhone 5c, Овој уред е iPhone 5 во кој го сменија случајот со разнобоен пластичен, младешки уред кој ќе издржи на секојдневна употреба без проблеми, но нема да може да се справи со игрите од најновата генерација што допрва доаѓаат. Или управуваат многу апликации во исто време поради неговите донекаде ограничени спецификации (имајќи предвид дека овој телефон се појавува на пазарот веќе 3 години).

Без оглед на моделот, моја препорака е секогаш да се избере а 32 GB модел или повисок, Ако изберете модел од 8 GB (каде што има, како iPhone 5c), ќе откриете дека сте купиле уред што не ви дозволува да инсталирате повеќе од 4 апликации и да направите неколку фотографии и видеа, а вистинскиот простор за складирање е достапен за корисникот е едвај 5 или 6 GB, што мора да се подели помеѓу апликации, фотографии, видеа, музика и разни употреби на системот.

Ако затоа изберете уред од 32 GB или повеќе, корисникот никогаш не треба да се грижи за тоа колку простор има на својот терминал, и ако го сторат тоа, ќе има простор да го поправи со тоа што ќе се ослободи од она што не е од суштинско значење.

Купи - iPhone во продавницата на Apple - од 509 € до 1.079 €

iPod Touch 6G

iPod Touch 6G

За оние кои iPhone е премногу, или заради трошок или затоа што навистина не веруваат дека паметен телефон е вистинскиот подарок, iPod Touch Тој е совршен уред за влез во светот на „Епл“ и во својата последна генерација тој ќе задоволи повеќе од какво било барање.

Овој уред, во својата шеста генерација, има некои спецификации скоро идентични со iPhone 6, Сепак, поради неговиот 4 its екран (помал од оној на iPhone 6), тој постигнува повисоки графички перформанси, и покрај фактот што двата уреди го делат чипот A8, без сомнение iPod Touch 6G ќе биде на висина од повеќе модерни 3Д игри и оние што доаѓаат, исто така, прави многу пристојни фотографии и е во состојба да управува со неколку апликации истовремено на извонреден начин, сето тоа за пониска цена од iPhone 5cКоја е лошата страна тогаш?

Без сомнение, Apple мораше да направи намалувања на своите спецификации за оваа цена да биде можна, па оттука и овој уред НЕ ВКЛУЧУВА:

  • Читач на отпечатоци од TouchID
  • TrueTone блиц (има LED блиц)
  • Не е можно да воспоставите или примате повици или смс, како и да вметнете SIM и да воспоставите врска со податоци.

Сепак, уредот има најсовремена WiFi и Bluetooth, што ќе ви овозможи да воспоставите интернет-врска секогаш кога е достапна мрежа, како и копроцесор M8 што ќе му овозможи на iPod Touch да брои чекори, поминато растојание, и чекори нагоре / надолу.

IPod Touch 6G е достапен во широк спектар на бои и е изграден со ист алуминиум како и неговиот поголем брат, iPhone 6, ова го прави економичен, но елегантен уред, моќен и отпорен.

Apple TV, неопходен овој Божиќ

Епл ТВ 4

Apple TV 4 е следната генерација на јаболко телевизија, овој уред обележа пред и потоа во целиот свој опсег, за прв пат се добива пристап до AppStore за преземање апликации и игри, тој има Siri, чип А8 што ќе се претстави најдобро што може со која било игра од следната генерација на екран FullHD, пристап до iTunes, Netflix, YouTube и долг список на видео услуги, без сомнение, овој ефтин уред може да стане мултимедијален центар и домашна забава со леснотија.

Овој уред вклучува и контрола на допир полн со сензори што ви овозможува да играте игри за кои е потребно движење како да е Wii и поддржува употреба на трети лица MFi контроли за поголема удобност во покомплексни игри, како што се Дизни Инфинити или Галакси На оган 3.

Купи - Епл ТВ 4 - од 179 до 229 евра

Дајте Apple Watch

Епл Види

Apple Watch е совршен придружник За оние кои имаат iPhone 5 или повисок и се или сакаат да бидат поврзани со најновата технологија, Apple Watch значи да имате поголема контрола врз вашата продуктивност, да можете да го користите дури и за да ги подобрите здравите навики на вашиот ден на ден и намалување на непотребната употреба на вашиот паметен телефон, вадејќи го од вашиот џеб само и исклучиво кога е потребно.

Достапен е во 2 големини и 3 модели, Sport (поевтино), Watch (елегантен и среден) и Watch Edition (достапен само за најлуксузните џебови), цените се околу 350 до 12.000 евра за Watch Edition 18 каратно злато .

Купи - Епл Види - од 400 до 11.000 XNUMX евра

MacBook, совршен Mac

 

MacBook

MacBook може да биде уште еден кандидат за совршен подарок за овој Божиќ, ова лаптопот отвора бесконечни можности, тоа е прозорец кон нов свет, особено ако таа личност никогаш не поседувала Mac.

Со MacBooks од најновата генерација, перформансите се гарантираат, а со тоа можете да уживате во видео игри и ексклузивни апликации за OS X кои во голема мера ќе ја подобрат продуктивноста на корисникот, покрај тоа, тој е една од најдобрите алатки за да научите да програмирате и основна алатка за да може да креира апликации за iOS.

Comprar MacBook - од 999 €

Mac Mini

Mac Mini

Оваа верзија на Mac е сведена на минимум, т многу способен и ефтин десктоп компјутерТоа е најдобрата енергетски ефикасна работна површина што ќе ја најдете, цел уред во куќиште малку поголемо од оној на Apple TV.

Комо влезен уред во светот на Mac Тоа е најдобрата опција, негативните страни се тоа што не вклучува периферни уреди и дека ако сакаме да биде моќен тим ќе мора да избереме оној со минимум 800 евра.

iPad

iPad

iIPad е клучен подарок Секоја година, многу моќен уред (генерално повеќе од iPhone) по многу пониска цена, со висококвалитетни екрани и извонредна автономија, iPad-а исто така се издвојуваат по својот однос квалитет / цена, најевтиниот што можеме да го купиме е iPad Mini 2, уред со чип А7 (од high-end) и ретино-екран што ќе ни овозможи уникатно корисничко искуство, како за прелистување, така и за конзумирање мултимедијална содржина или уживање во видео игри од најнова генерација.

Заклучок

Досега нашата листа на подароци од Apple, се надеваме дека ќе го пронајдете вашиот идеален подарок меѓу сите разновидни сорти и дека ќе успеете во ова сезоната на празници.

Ако некој од вас има некаков вид сомнеж за кој било од овие производи или ако правите со некој од нив и сакате сподели го своето мислење со останатите, ве поканувам да го сторите тоа во коментарите, од друга страна, исто така, можете да го искажете своето мислење за споменатите производи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.