Најдобрите позадини за вашиот iPhone

Добрата позадина целосно го менува изгледот на вашиот iPhone, големата предност е што целата предна страна на нашиот телефон е екран. Apple ни нуди нови позадини со секое ажурирање на iOS и со секој нов модел на iPhone. Но, исто така можеме да додадеме други и ќе ви покажеме еден од најдобрите албуми на тапети за iPhone.

Креирањето на вашата позадина е многу едноставно. Навистина дури и не треба да ја исечете сликата бидејќи самиот iOS систем се грижи за се. Секоја слика што ќе ја најдете на интернет и ќе ви се допадне може да биде фантастична доколку ја има вистинската резолуција за детално да се види на фантастичните екрани на нашиот iPhone. Но, исто така, не е лошо да имаме огромен извор на тапети кои исто така редовно се ажурираат и кои секогаш ќе ги имаме подготвени на нашиот iPhone (или iPad) без да зафаќаме простор. Како може ова да биде? Користење на споделени албуми на iCloud.

Зборувам за албумот што нашиот колега @JoFrans, следбеник на нашиот подкаст и администратор на групата Telegram посветена на HomePod на шпански (линк) нè споделува целосно несебично на iCloud. Овој албум може да се додаде во нашата апликација Фотографии со кликнување на овој линк, и ќе го имаме во делот Споделени албуми од апликацијата Фотографии. Нема да зафаќа простор, бидејќи фотографиите се зачувани во облакот JoFrans, ни останува само да го разгледаме огромниот каталог на слики, повеќето од нив совршено оптимизирани за iPhone 13 Pro Max, но валидни за секој уред, имаме дури и позадини за iPad или Mac. Откако ќе видиме некоја што ни се допаѓа, ја конфигурираме како позадината на екранот и готово.

Без реклами, без чекање, без грижи. Албум што @JoFrans редовно го ажурира (ќе добивате известување секогаш кога ќе се ажурира), потполно бесплатно и што секогаш го имате при рака. Не можете да барате повеќе.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хуан Карлос dijo

    Бев многу љубопитен да го погледнам албумот, за жал повеќе не е достапен поради големата побарувачка.