Најдобрите слушалки за Bluetooth за вашиот Apple TV

јаболко-телевизија

Како што многумина од вас веќе знаат, клучот за Apple TV е поврзаност, но поврзаност без кабли, бидејќи не носи никаков вид влез AUX или дигитална оптика, па затоа, ако сакаме да добиеме максимални можни перформанси од неговиот звук, тоа мора да биде преку HDMI или секако, добри Bluetooth слушалки, бидејќи четвртата генерација на Apple TV е целосно компатибилна со Bluetooth слушалките. Значи Ви донесуваме мала компилација со неколку многу добри слушалки за Bluetooth за да можете да го извлечете максимумот од вашиот Apple TV, слушајќи за вас само она што уредот го емитува, за да можете подобро да ги внесувате своите игри без да вознемирувате никого.

Од 30 евра и до 300, имаме широк спектар на слушалки со Bluetooth што ќе ни ја направат неопходната функција во нашата четврта генерација на Apple TV, ние ќе ви ја покажеме листата што iMore се сметаше за најсоодветен за оваа намена.

Bluedio T2S

слушалки од блуедио-т2

Овие безжични слушалки користат Bluetooth 4.1, така што потрошувачката е минимална, тие овозможуваат аудио до 40 часа на целосно полнење. Пополнетите слушалки имаат добра изработка и удобност. Тие се прилично отпорни покрај тоа што имаат две копчиња за контрола на аудио, сепак е точно дека не се најубави, но нивната цена е со нив, ги има на Амазон обично околу 30 евра, достапен во четири бои, црвена, бела, црна и сина, ефтина алтернатива.

Купи - Bluedio - T2S

Фотографија BTH3

слушалки со фото-bth3

Доаѓаат овие слушалки придружено со Bluetooth 4.0, што исто така покажува одлична потрошувачка. Покрај обезбедувањето квалитетно аудио, тие вклучуваат микрофон за користење гласовни команди на Siri. Батеријата нуди брзо полнење и 15 часа траење на батеријата, значително помалку од претходните. Без сомнение тие не се најубави, но нивната цена и квалитети ги придружуваат. Тие исто така се преклопливи, што ја зголемува нивната привлечност за оние кои обично патуваат и не сакаат да ги влечат. Достапно од 50 евра на Амазон, но не е достапно на Amazon.com

STK BTHS800WH / PP3

STK-BTHS800WH / PP3

Слушалки Bluetooth 4.0 кои исто така имаат индикатор за ЛЕР батерија, со просечно траење од 200 часа во мирување и 12 часа емитувајќи звук, со тежина од 399 грама, прилично густа, поради големата батерија. Овие слушалки се добра и ефтина опција. Има контролна табла за допир за да може да се префрлате помеѓу песните и куќиштето за да ги транспортирате, тие исто така се преклопуваат.

Купи - STK Groovez HD

Skullcandy Hesh 2.0

слушалки со чешми-хеш20

Слушалки од 50 мм со спектакуларен звук, имаат изолација од бучава и обложни кожни мантили за уши кои му даваат дизајн што е пријатен колку што е удобен. Вклучува и микрофон за да можеме да ги искористиме гласовните команди. Тие нудат времетраење од 12 часа автономија со полнење и се најмали.

Купи - Skullcandy Hesh 2.0

Победи соло 2

ритмови-соло2-слушалки

„Битс“ на „Епл“ не може да изостане. Добар аудио квалитет, флексибилна и поместена лента за глава придружена со 12-часовно траење на батеријата. Со LED осветлување да предупредат дека е време да ги полнат, тие исто така имаат изолација на бучава. Тие се несомнено најатрактивните за гледање поради нивниот дизајн, но и најскапите на списокот, од 144 евра на Амазон.

Купи - Удира Solo2

Ако сте сакале да видите повеќе модели, на овој линк можете да видите сè што ви нудат различните брендови во звук на Bluetooth.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Sergio dijo

  Здраво Мигел, ударите од 2 слушалки што се појавуваат во вашата статија за 144,00 € се жични, безжичните вредат околу двесте и малку.

  Поздрав, благодарам за овие статии.

  1.    Мигел Хернандез dijo

   Благодарам Серхио, ќе го коригирам. Се најдобро.

 2.   Врвни звучници dijo

  Леле! Кои краставици, сакам дизајни кои ја имаат вистината, тие се многу елегантни, но истовремено и многу „спортски“, така да се каже хаха.
  Иако е добар, неговата работа е дека најдобриот е звукот. Јас ги пробав Битс многу одамна и тие воопшто не ме убедија, мислам дека имав премногу возбуда.
  Па Мигел, поздрав, одличен напис