Најдобри трикови за AirPods Pro

AirPods Pro беа обновување на најпознатите слушалки во моментот, со нови карактеристики кои ја постигнаа едногласноста на критичарите: да, тие се скапи, но вредат колку што чинат. Фантастично поништување на бучавата со оглед на големината на слушалките, подобрувања во квалитетот на звукот и автономија и корисничко искуство од секогаш, доведоа до тоа оригиналниот модел да биде огромен успех во продажбата.  Дали имате некои и сакате да ги искористите максимално? Па, тука ви кажуваме сè што можете да направите со нив.

Од знаење за значењето на ЛЕР на кутијата за полнење до познавање на нивото на батеријата на слушалките од другите уреди на Apple, модифицирање на допирните дејства на AirPods, користење на Siri за активирање на различните режими на аудио, знаење кој ве повикува без да мора да земете вашиот телефон од вашиот џеб или погледнете го вашиот Apple Watch, нека Сири ги чита автоматски вашите пораки и може да одговара на нив без да го користите вашиот iPhone, споделете ја музиката што ја слушате со друг пар слушалки од некој друг, сменете ги силиконските перничиња за уши и тестирајте дали тие добро се вклопуваат во вашите уши ... сето ова и уште повеќе ќе можете да видите како се прави тоа на ова видео во кое детално ви објаснуваме.

 

Ако имате некои AirPods Pro, сигурно ќе најдете функции што не сте ги знаеле, и ако размислувате да ги купите овој црн петок или овој Божиќ, погледнете затоа што откако ќе видите сè што можете да направите со нив, сигурно ќе одлучите и дефинитивно купувајте ги искористувајќи ја секоја понуда овие денови. Ако веќе ви се допаднаа нормалните AirPods. ви се допаѓаат овие AirPods Pro, и бидејќи трошите многу пари на нив, што помалку отколку да знаете сè што можете да направите со нив и да го искористите тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.