Најдобри часовници за вашиот Pebble

Камче-часовници

Камче е ажурирано во верзија 2.0 И ова ни донесе добри подобрувања за нашиот паметен часовник и за апликацијата iOS, меѓу кои се издвојува нејзината нова Appstore, со апликации и часовници за нашиот Pebble. Малку по малку ќе ги анализираме различните апликации што можеме да најдеме, но денес сакаме да се фокусираме на прашањата за промена на изгледот на часовникот, и за ова избрав четири кои, според мое мислење, се едни од најдобрите што можеме да ги најдеме за нашиот паметен часовник. Отидовме да ги видиме.

Студио-часовник

Мојот омилен, рацете надолу. Многу опции за прилагодување, многу оригинален дизајн и информации за батеријата на вашиот Pebble и временските услови. Студио часовник го комбинира дигиталниот часовник со необичен аналоген часовник. Нивото на прилагодување е многу високо, може да се деактивира аналогниот часовник, па дури и од втора рака. Можете исто така да го измените форматот на датумот, фонтот, да ги превртите боите итн. Но, има и функции како што се вибрирање на секој час, прикажување икона кога е исклучена од iPhone и прикажување на временските услови и преостанатата батерија. кога ќе го допреме екранот или ќе го тресеме часовникот. Може да го исклучите екранот кога е 5 минути без да откриете движење. Можете ли да побарате повеќе?

Морис

Мојот втор избор е Морис. Класичен часовник со информации за датумот и временските услови во дигитален. Со можност за промена на единиците за мерење и поставување на часовни предупредувања со помош на вибрации, како и поставување периоди на „тишина“.

модерни

Друг аналоген часовник влегува во првиот избор на часовници за Pebble 2.0: модерни. Исто така, со информации за денот на неделата и времето, кои можат да се деактивираат за да се прикаже датумот во аналогно, и со истите опции за вибрации како и Морис, тема која е многу слична, но со помодерен дизајн.

Футура-време

Заминувам на последното место Идно време, омилен за корисниците на Pebble. Едноставни, модерни, без опции за конфигурација, но голем успех во преземањето.

Четири часовници за нашиот камче тоа лесно може да се наизменично, со притискање на горното или долното копче од вашиот Pebble, никогаш да не ви здодее од појавата на вашиот паметен часовник. И, се разбира, сите потполно бесплатни.

Повеќе информации - Pebble 2.0 сега е достапен со сопствен Appstore и нови функции


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   педро27 dijo

  Сакам што пишуваш статии за Pebble, само ти го правиш тоа.
  Ви благодариме.

  1.    Луис Падилја dijo

   Драго ми е што ги сметате за корисни.

 2.   Арнау dijo

  Ви благодарам многу што направивте статии за Pebble. Би сакал да знам дали има апликација или дали е можно да се создаде апликација за луѓе кои практикуваат пливање. Автолари, стил на пливање, па дури и растојание со помош на акцелерометарот.
  Ви благодарам многу

  1.    Луис Падилја dijo

   Не знам ништо и во Pebble Appstore не сум го нашол, но треба да биде можно да го сторам тоа бидејќи користењето на акцелерометарот е една од новитетите на SDK 2.0, затоа мислам дека не треба долго да се појави .

 3.   OtTORoX dijo

  Од моја гледна точка, аналогните часовници изгледаат многу подобро на украдените камчиња. Мојот омилен часовник за моето камче е револуција со превртени бои.

  П.С: навистина е кул што зборувате за камчето

 4.   Глава на демон dijo

  Најдоброто за мене е „Навремено“ за неговите илјадници опции, иако многу ми се допаѓа и Скот Пилгрим, честитки.
  ПС: чекате бесплатна апликација за да ги видите контактите во камчето