Најдобрите надворешни батерии за iPhone

батерија-ајфон

Секој пат кога ќе се приближи Божиќ, пристигнуваат типичните проблеми од секоја година, во кои никогаш не знаеме што да им дадеме на нашето семејство и пријатели. Од „Актуалидад iPhone“ создаваме неколку статии каде ви покажуваме предлози што може да дадете како куќишта за „iPhone“, докови за полнење на нашиот уред, преносни звучници за Bluetooth ...

Денес на ред беа надворешните батерии кои дозволете ни да извршиме итно полнење на нашиот уред кога нивото на батеријата значително опадна и ќе се исклучи и ќе не остави некомуникативно. Во следната класификација ќе ви покажеме од најевтините уреди до најскапите.

Ауки 3000 mAh

ауки-3000-mAh

Надворешна батерија со елегантен ултра-компактен дизајн во форма на кармин, идеална за носење секогаш со нас. Со 3000 mAh што ни ги нуди, можеме изврши целосно полнење на нашиот уред. Не се пронајдени производи

Ауки 5000 mAh

ауки - 5000-mAh

Надворешните батерии Aukey 5000 mAh ни овозможуваат да го наполниме нашиот уред нудејќи ни до 7 часа време за разговор или 70 часа аудио репродукција на нашиот iPhone, иако е исто така компатибилен со модели од други брендови како што се Samsung или Sony. Не се пронајдени производи

Јакна 6000 mAh

јакна-6000-mAh

Полнач на батерии идеален за долги патувања што ни овозможува да го полниме нашиот уред двапати без да мора да го полниме уредот или да извршиме целосно полнење на нашиот iPad, но можеме да го користиме и со мобилни телефони од други компании. Достапно на Амазон за 19,99 евра

JETech 10000 mAh

JETech-10000-mAh

Со капацитет двојно поголем од претходниот модел, овој модел има четири LED индикатори кои ни покажуваат процент на батерија и состојба на полнење. Вграден во алуминиумска кутија, тој ни нуди удобен допир и луксуз како додаток на лесен дизајн кој лесно се вклопува во секој џеб или торба. Достапно на Амазон за 19,95 евра

Виншиќ 20.000 XNUMX mAh

Виншиќ-20000-mAh

Оваа надворешна батерија со висок капацитет ни нуди а доволен капацитет за полнење на нашиот уред неколку пати без да ја потрошите батеријата. Можеме дури и да го користиме за да го полниме нашиот iPad неколку пати, ако моментот го бара тоа. Компатибилен е со кој било модел на iPhone, како и со мобилни телефони од други компании како Sony, HTC или Samsung, како и дигитални фотоапарати, конзоли за игри и MP3 и MP4 плеери. Не се пронајдени производи


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.