Најдобра и најевтина алтернатива на Apple AirPods

По многу долго чекање од месец и половина, бидејќи, во теорија, тие требаше да бидат лансирани на крајот на минатиот октомври, вчера конечно! AirPods излезе во продажба во онлајн продавницата „Епл“ и очекувано, следната недела ќе бидат во „Епл продавницата“.

Сепак, сите добри вести доаѓаат придружени со нејзините не толку добри вести, и тоа е Испораката на AirPods веќе трае до еден месец така, конечно, мнозинството корисници кои беа желни за неговото лансирање, вклучително и јас, нема да ги имаат за Божиќ. Но, постојат многу поевтини алтернативи, и денес ќе ти го покажам оној што најмногу ми се допадна.

Без AirPods, но не и без слушалки со Bluetooth

AirPods заостануваат, повторно, но ништо не се случува. Вистината е дека тие се неверојатни, колку и нивната цена, 179 €, и се на пазарот Можеме да најдеме многу слични и многу квалитетни Bluetooth слушалки за многу помалку пари. Се согласувам дека тие не го интегрираат W1 чипот, тие не се толку паметни што знаете кога сте ги ставиле ниту се тактилни, но ако ги сакате да слушаме музика, подкасти и да одговараме на повици, имаме многу. Денес ви донесов една од овие слушалки затоа што, гледајќи го новото одложување на AirPods, почнав да барам и ова е мојот најдобар кандидат.

SoundPEATS Bluetooth 4.1 магнетни слушалки за 20,99 €

Ви ги претставувам моите омилени Слушалки со магнетски звукPEATS Bluetooth 4.1, толку многу што тие веќе патуваат на пат кон мојата куќа.

Тие тежат само 18 грамови и, откако „проголтав“ неколку критики на совршен американски англиски јазик, дојдов до заклучок дека се најдоброто од пазарот во однос квалитет - цена, Плус многу удобно да се користи

Тие се испорачуваат со А. куќиште за складирање, три групи гумени влошки да го избереме оној кој најмногу одговара на големината на нашите уши и уште три други групи на ергономски зафати за да не излезат од нашите уши, на овој начин нема да се грижиме дали ќе паднат додека одиме или трчаме.

Една од нејзините главни атракции е нејзината магнетна карактеристика. Секоја слушалка е магнетизирана на задната страна на таков начин што, Кога не ги користите и ги соблекувате, можете брзо да им се придружите и тие ќе останат на вратот како да е ѓердан. Со ова, покрај тоа, избегнувате и да бидат изгубени. Ако не, погледнете колку е среќна девојката од соседството како работи со слушалките закачени на вратот!

Слушалките SoundPEATS Q12 лесно се поврзуваат со нашиот iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV или Mac (исто така со уреди со Android и други) преку Bluetooth 4.1, за што веќе знаеме дека е многу стабилно и овозможува подобар пренос на звук. Што повеќе, може да имате два уреди поврзани истовремено и, како и обично, тие имаат опсег од десет метри.

Во кабелот што им се придружува, наоѓаме контроли за исклучување и вклучување, јачина на звук нагоре и надолу, движење напред и назад меѓу песните, пуштање и паузирање музика, одговарање на повици. И, дали SoundPEATS Q12 нуди a интегриран микрофон; Кога имаме дојдовен повик, музиката ќе престане да се репродуцира и ќе се подигне таму каде што застана откако ќе го завршиме повикот.

Покрај неколку видео прегледи, прочитав и многу мислења на Амазон, бидејќи сакав добро да знам два аспекта: квалитет на звук и автономија.

Што се однесува до квалитет на звукот, сите мислења се согласуваат дека музиката звучи навистина добро, многу над она што треба да го очекуваме за нејзината цена. Покрај тоа, тие имаат CVC6.0 технологија за поништување на бучавата и заштита од пот и прскање (но никогаш не ги потопувајте). Еден корисник рече:

Квалитетот на звукот е брутален, не замислував дека може да се слушне ова добро, со нивниот добро дефиниран бас и јасност во средните и височините.

Во однос на нивната автономија, тие имаат некои пет часа репродукција на музика, што не е лошо.

Се разбира, постојат мислења за сите вкусови, но имајќи ја предвид нивната цена и дека, доколку не убедат, можеме да ги вратиме, не губиме ништо.

Тие се достапни во две завршувања:

 • Црна за 20,99 €, колку што побарав.
 • Црвена за 23,99 €, што се чини дека има поспортски изглед.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

9 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе Рамон Перез dijo

  Да, тие се ефтини, со квалитетни и удобни материјали. Звукот е друга песна. Многу металик, особено кога јачината на звукот е зголемена, и малку бас. Непобедлива вредност за парите, но просечно слушање.

 2.   Натчо Хдез Росело dijo

  Ги имам во црвена боја. Звучат прилично добро и никогаш не пресекуваат. Дека ако, како што велат погоре, заборавете на басот.

 3.   Damien dijo

  О, не! Јас сум еден од оние кои сакаат басот да звучи супер добро како што се слушаат ударите во моќта, моето прашање е ... дали ќе се слушнат исто толку добро со воздушните подници? Некој знае?

 4.   Jordорди Прат dijo

  Може ли Siri да се користи со овие слушалки? Тоа е, притиснете го централното копче и се активира за да можете да зборувате без да го допирате телефонот.

  1.    Хозе Алфоцеа dijo

   Здраво Jordорди. Не, се надевам. Централното копче за репродукција / пауза е мултифункционално копче, но ако го притиснете двапати тоа го прави (репродукција, пауза) побрзо хаха, и ако го држите притиснато тие се подготвени за откривање и поврзување. Се најдобро!!!!

 5.   гаксилонгас dijo

  Joseозе, дали си ги добил слушалките? Дали е вистина дека басот не е со прифатлив квалитет? Кој друг коментар можете да го додадете за да го охрабрите нивното купување? Јас сум на чекор од купување, но би сакал вашето мислење да ги држи во рака.

  1.    Хозе Алфоцеа dijo

   Здраво! Извинете за доцнењето во одговорот на вас. Тие навистина стигнаа до мене и искрено сум задоволен со купувањето. Морав да ги користам куките и малите гумени ленти и тие совршено се вклопуваат во моето уво. Тие изолираат надворешна бучава супер добро и на звук, бидејќи мојот вкус музика се слуша генијално; Јас не сум експерт за бас или слични работи, но го сакам, уште повеќе со оглед на цената. Во однос на времетраењето на батеријата, петте часа ги достигнува без проблеми (само слушање музика); Јас целосно ги наполнив и проверив толку одлично. Јасно е дека тие не се AirPods (се надевам за оваа цена), но јас лично бев целосно во право со купувањето. Поздрав и голема благодарност до сите вас кои коментиравте за застанување.

 6.   Алберто dijo

  Без шега трае 5 часа. Ги носам за да гледам филм на компјутер и само што пристигнува

  1.    Хозе Алфоцеа dijo

   Здраво Алберто. Како што реков погоре, за мене ако достигнат 5 часа. Всушност, полето означува „6 часа“ слушање музика (претпоставувам дека ќе биде „додека“, како и секогаш хаха). Можеби тоа е затоа што се нови, или можеби твоето не беше во ред од фабриката, што може да биде. Поздрав и благодарност за вашиот придонес !!!