Најдобри преносни звучници за Bluetooth

Bluetooth-звучник

Ние ја сакаме музиката. Веројатно е дека во текот на неделата неколку пати ги слушаме нашите омилени уметници, Да ги споделиме со нашите пријатели и да ги пееме нивните песни под туш. Во автомобил, дома, на улица, вежбање, сконцентрирање на учење, опуштање по напорниот ден ... Во поголем или помал степен, постојано конзумираме музика, бидејќи ни се допаѓа.

Во моментов има многу начини да се слуша музика, задача за која Apple неодамна се пријави со веќе познатата Епл Музика, кој е лоциран комили главен ривал кога се натпреварувате со Spotify од услугата за стриминг на музика. Но, за уживањето во услугата да биде оптимално, мора да имаме добар излезен уред.

Затоа, динамиката ги наградува пред сè, на да можеме да слушаме музика каде и да одиме без разлика каде се наоѓаме. Од оваа причина, од „Актуалидад iPhone“ сакаме да го претставиме нашиот избор на преносни Bluetooth звучници, за да можете ритамот да го носите на секој агол од вашиот ден на ден.

Плоштад кутија Xiaomi

звучник-xiaomi

Списокот го започнуваме со едно од најголемите откритија во последните неколку месеци за оваа работа. Од фабриката на Xiaomi (не, тие не прават само паметни телефони и таблети) излегува овој звучник кој, како што е вообичаено во брендот, ни нуди многу прифатлив квалитет по непобедлива цена. Лесен, со не-блескав дизајн и моќност сразмерна со она што може да се очекува од неа, таа е консолидирана како најдобра опција за оние кои не сакаат да трошат многу. Единствено што погодува е дека, во зависност од јачината на звукот и количината на бас, песната може да се движи поради малата тежина и зафат. неговата цена е 30 евра.

Купи - Плоштад кутија Xiaomi

Анкер Бумбокс

звучник-анкер

На второ место на списокот, имаме уште едно од најпопуларните ако она што го бараме е да не направиме голем трошок. Лично, облиците на коцките се оние што најмногу ми се допаѓаат, и во овој случај не е исклучок. Многу компактен и робустен, Со овој звучник нема да ни недостасува енергија за секојдневно користење, овозможувајќи ни да уживаме во часови и часови музичко уживање. Во моментов е со цена од 38 евра.

Купи - Анкер Бумбокс

Муво мини

звучник-муво

Звучник за смел и оние кои навистина слушаат музика насекаде. Дизајниран да издржи мали удари и прскања, Идеално е ако сакаме да ги земеме на екскурзии или да заживееме добра забава на базен. Можете да знаете повеќе за него во овој преглед ние направивме за него. Во моментов се продава за 51 евро.

Купи - Креативни лаборатории MUVO Mini

Sony SRS-X2B

звучник-сони

Продолжуваме со звучник од реномираната марка Sony, кој ретко разочарува кај производи од ваков тип. Со јасна дефиниција при голем волумен и навистина добра острина при пониски фреквенции, Овој уред се наоѓа на половина пат за оние кои не сакаат да трошат премногу за купување на истиот. Слабата точка на овој звучник е часовите за репродукција, што може да биде малку кратко за некои корисници. Го најдовме по цена од 72 евра.

Купи - Сони SRSX2B

УЕ БУМ 2

звучник-бум

Несомнено е еден од најатрактивните за квалитетот и разноврсноста што ги нуди. Има исклучително едноставни контроли и дизајн што ќе ни овозможи да слушаме музика за 360 степени. Водоотпорен, со навистина добра автономија и бои кои ве покануваат да се забавувате. Во моментов има голем попуст во споредба со неговата оригинална цена и можеме да го купиме за 149 евра.

Купи - Ultimate Ears UE BOOM 2

Бозе SoundLink Mini II

звучник-брод

Ние ја завршуваме листата со еден од моите омилени во однос на преносливоста и квалитетот на звукот. Работата направена од Босе на овој звучник е многу добра, со одлично грубо чувство и репродукција на бас на која и завидуваат многу други модели. Тој е најскап на списокот, но нема да се разочарате, неговата цена е 176 евра.

Купи - Bose® SoundLink® Mini II


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.