Најдобри случаи за iPhone 6 и iPhone 6s

Кутија за iPhone 6

Никој не може да негира дека iPhone се естетски убави и дека би сакале да бидат направени од материјали што не се деформираат кога ќе добијат удар, но засега можеме само да сонуваме. Ако сте од луѓето кои сакате да го заштитите вашиот уред што е можно повеќеБидејќи најновите модели поскапеа, најдоброто нешто што можете да направите е да користите покритие за да го заштитите.

За среќа на пазарот постојат многу различни модели кои ни овозможуваат да го персонализираме нашиот iPhone додека го имаме заштитен. Имаме случаи кои ја зголемуваат големината на уредот, но го чуваат максимално заштитен дури и најтенките случаи што го штитат правото од случајно паѓање на уредот.

Кожа AluFrame

Алуфрам-кожа-10

Токму на почетокот на овој месец направивме преглед на овој случај за iPhone 6 и iPhone 6s од Just Mobile. Оваа футрола Составен е од два дела кои ја олеснуваат инсталацијата. Кутија за TPU што се прилагодува на уредот и подоцна ја додаваме алуминиумската рамка.

Само мобилен AF-168BL - Мобилен случај на Apple iPhone 6

Книга

Книга-книга-06

Друг случај за кој претходно зборувавме во „Актуалдадид Ајфон“. Ракавот „Дванаесет јужни книги“ е премиум капак достапен во црна и кафеава боја. Самиот оригинален дизајн што ни овозможува, освен да го зачувуваме и заштитуваме нашиот уред, да го користиме како поддршка за удобно гледање на нашите омилени видеа, но исто така ни овозможува додавање деловни или кредитни картички.

Дванаесет јужна книга - Случај за Apple iPhone 6

Заштитник на OtterBox

задниот бранител на витрината

OtterBox Defender е типичен случај кој треба да користиме ако се занимаваме со екстремни спортови придружуван од нашиот iPhone. Од Исто така, претходно разговаравме за овој случај во „Актуалдадид iPhone“. Овој футрол е составен од три различни слоеви на заштита, два за уредот и еден за да се заштити екранот од каков било удар.

OtterBox Defender - Случај за Apple iPhone 6

Тежок оклоп

тврд-оклоп-шпиген

Овој капак е идеален ако не сакате уредот да претрпи несреќа кога ќе го оставите вашето дете. Ова е токму случајот што го користам кога знам дека во текот на денот ќе морам да го оставам мојот iPhone на мојот мал син. Тоа е покритие што тоа премногу го зголемува обемот на нашиот уред, но го штити од падови во кој iPhone секогаш завршува далеку од нас (докажано). Гумениот внатрешен ракав ги штити сите внатрешни делови на уредот и алуминиумскиот заден капак го држи цврсто.

Spigen Tough Armor - Случај за Apple iPhone 6

AluFrame

само-мобилна-алуфрема

Одлична кутија што ги штити рамките на нашиот уред со одлична алуминиумска завршница. Ја зголемува дебелината на уредот малку на рабовите, но неговиот допир е многу удобен. Неговите врски се достапни преку капакот и копчињата за јачина на звук и напојување се покриени со капакот за да избегнете да го вметнувате прстот и да жонглирате за да пристапите до нив. Ти можеш видете повеќе слики од овој случај во прегледот што го направив за алуминиумскиот случај AluFrame. Ти можеш купете го директно на страницата Just Mobile за 39,95 евра.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   алтергејк dijo

  Ништо, сите ги носи превезот со каудабе: Д.

 2.   JOSUE dijo

  Јас ги препорачувам Rhinoshield и lifeproof, иако од последното немо копчето беше оштетено и сега има протекување хахахаха

 3.   Армандо dijo

  Доколку сакате малку поголема заштита и функционалност, го препорачувам сензорот moshi, дизајнот е неверојатен и го штити iPhone во сите аспекти. Плус е што можете да одговарате и да завршувате повици без да мора да го отворите капакот, само лизгате со прстот на капакот и воилата, тоа е чудо

 4.   Мигел Абад dijo

  Сината ја сакам за мене iPhone 6 Плус, каде можам да купам?