Најдобри случаи iPhone 7 и iPhone 7 Plus

Случаи со iPhone 7 Помина повеќе од еден месец откако првите корисници беа во можност да стават рака на еден од последните два паметни телефони на блокот. Од пред тој момент, првите навлаки за овие уреди почнаа да се појавуваат во различните продавници за додатоци, но сега, долго после нивната официјална презентација, можеме да започнеме да зборуваме за Најдобри случаи iPhone 7 и iPhone 7 Plus.

Навлаките вклучени во ова списокот не е подреден по квалитет, ако не по азбучен ред. На овој начин, исто така, ќе избегнеме претходно да зборуваме за оние што најмногу ги сакаме. Како и во кој било друг производ, дизајнот на некои повеќе им се допаѓа, а на другите помалку, па затоа решив да разговарам за овие навлаки по овој редослед. Без понатамошно разбирање, сега ќе зборувам за овие куќишта iPhone 7 и iPhone 7 Plus.

Балистички Бисер Суштината

Суштината на балистички скапоцен камен

Започнуваме со Балистички Бисер Суштината, футрола што ќе го заштити нашиот нов iPhone со многу личен дизајн на брендот. На задната страна има асиметрични кругови што го разликуваат овој случај од повеќето слични. Достапно е само за 7-инчниот iPhone 4.7 и има цена од 30-35 €, во зависност од моделот што ќе го избереме.

Comprar Болистички Jел Суштината: iPhone 7

Otterbox Симетрија

Симетрија на отербокс

Навлака што штити и не го расипува дизајнот на iPhone 7 или iPhone 7 Plus повеќе отколку што официјалните случаи го расипуваат тоа е Otterbox Symmetry. Направен е од гума и, според брендот, сертифициран со заштита од падови. Надвор од промоција има цена од 30 €, но за време на пишувањето, овие редови може да се купат заштедувајќи неколку евра.

Comprar Otterbox Симетрија: iPhone 7 | iPhone 7 Плус

Сена Паричник книга

Книга за паричник Сена

Покрај конвенционалните корици, има и други на кои можеме да ги користиме ставете ги нашите картички, билети и некои документи. Постојат многу опции, но не сите се продаваат, како и книгата Паричник Сена. Секако, случајот е еден од најскапите од оние што се појавуваат на оваа листа, така што ќе мора да ја повлечеме картичката што се надеваме дека ќе ја ставиме во неа за да можеме да ја платиме: таа е близу помалку од 90 евра за нормалниот модел и 92 евра за моделот Плус.

Comprar Сена Паричник Книга: iPhone 7 | iPhone 7 Плус

 

сланина Presidio

Претседател на Спек

Како и многу од случаите на оваа листа, Спек Пресидио е тип на случај. браник, но и тоа исто така заштити го грбот На уредот. Или подобро, покријте го грбот, бидејќи од браник кои беа користени во iPhone-от години, исто така го штитеа грбот, иако не го покриваа. Президиото Спек е наменето за цена од нешто повеќе од 25 € за нормалниот модел и некои 30 евра за моделот Плус.

Comprar сланина Президио: iPhone 7 | iPhone 7 Плус

Spigen Нео хибридни

Спиген нео хибрид

Neo Hybrid ќе биде првиот од случаите на Spigen за кои ќе зборуваме денес. Тоа е покритие на Транспарентен TPU што ќе го почитува дизајнот на нашиот iPhone 7 / Plus, кој исто така ја вклучува и неговата боја. Заштитата ќе биде доволна за оние од нас кои ги третираме овие уреди со грижа што ја заслужуваат. Тие се достапни за цена околу 16 € за време на пишувањето (нејзината не-промотивна цена е 30 €).

Comprar Sпиген Нео хибридни: Не се пронајдени производи | iPhone 7 Плус

Spigen Ултра

Шпиген Ултра

Понекогаш, она што го бараме е само да го заштитиме вашиот iPhone од микро абразиите за кои Apple зборува со iPhone 7 Glossy Black и од мали испакнатини. Ако тоа е нашата намера, најдобро е да не користиме случај што го тера нашиот уред целосно да го менува својот дизајн. Spigen е синоним за квалитет и неговата Ultra ќе ни овозможи да го заштитиме и почитуваме дизајнот на нашиот iPhone 7 или iPhone 7 Plus за цена од нешто помалку од 12 €.

Comprar Spigen Ултра: iPhone 7 | iPhone 7 Плус

Техника 21 Ево Провери

Tech21 Evo Проверете

Добар избор ако она што го бараме е рамнотежа помеѓу заштитата и дизајнот тоа е Tech21 Evo Check. Станува збор за футрола што ги покрива задниот и страничниот дел на iPhone 7 или iPhone 7 Plus без да го направи уредот подебели. Од друга страна, Tech21 гарантира дека нуди доживотна гаранција, што е секогаш добро кога зборуваме за случај кој има цена од околу 38 €.

Comprar Техника 21 Ево Провери: iPhone 7 | iPhone 7 Плус

Урбан АРМor Менувач

Урбана оклопна опрема

Urban Armour Слушајте случаи честопати се синонимни со заштита. Но, за разлика од другите корици на брендот, оној што го вклучуваме во овој пост е еден вид браник што ќе ги заштити iPhone или iPhone 7 Plus од задната страна и рамката. Овој тип на случај не го штити екранот, или не директно. Делот што ја штити рамката излегува однапред, што осигурува дека екранот нема да ја допира земјата ако телефонот излезе од контрола. Тие се достапни за цена што се движи помеѓу 29 и 36 евра, во зависност од големината и бојата.

Comprar Uрабан оклоп Менувач: iPhone 7 | iPhone 7 Плус

Х-Дорија

Х-Дорија

И завршете не со друга кутија слична на претходната, куќиштето X-Doria iPhone 7. Овој случај е тестиран да понуди воена заштита, затоа мора да му дадеме многу тешко да му наштетиме на вашиот iPhone. Исто така, не го штити стаклениот дел директно, но стаклото нема да се оштети ако падне лицево. Имајќи го ова на ум, верувам дека нашиот iPhone 7 или iPhone 7 Plus ќе биде добро заштитен со овој случај, но ќе мора да бидеме внимателни ако практикуваме некој спорт што ќе нè принуди да се движиме низ области со камења; Ако падне на камен на лице, нашиот сакан iPhone најверојатно ќе претрпи одредена штета.

Добрата работа кај овој случај X-Doria е што, барем на рамни површини, нуди голема заштита истовремено со прифатлив дизајн, иако мислам дека корисниците кои претпочитаат да носат iPhone без ништо нема да се согласат со мене. Тие се достапни за цена 36 € и iPhone 7 и iPhone 7 Plus.

Comprar Х-Дорија De: iPhone 7 | iPhone 7 Плус

Кој случај повеќе го сакате од оние на оваа листа?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Талион dijo

  Добри опции, мене лично ми се допаѓа Maxboost Vibrance Series, дизајните се едноставни, но убави и го штити мојот уред доста добро.

 2.   Салвадор dijo

  Јас не ја препорачувам кутијата СПЕК ПРЕСИДИÓ, ја купив оваа футрола и за да го сместам мојот iPhone 7 плус со куќиштето, тоа бараше да се изврши преголем притисок врз телефонот, а кога успеав да го ставам телефонот, не ми стана сосема исправно бидејќи аглите беа, како што случајот беше со модринки или беше каснат, и тоа ме натера да морам повторно да го извадам мобилниот телефон и да го ставам или да го извадам модрината, ставајќи чепкалка за заби или слични работи во аглите, подобро да го вратам до БЕСТБУИ во Мексико и да ми купи лек за инсталирање на Самитот на Грифин Срвирвор и не мора да го оштетувам мојот телефон со притискање.