Најдобри случаи со iPhone SE

Најдобри случаи со iPhone SE По долго време гласини, iPhone SE беше официјално претставен во понеделникот, на 21 март. Тој ден конечно беа потврдени сите гласини (или барем последните), како што е неговото име дека ќе има 12MP камера, процесор A9 и нема да има 3D Touch. Неговиот дизајн исто така беше потврден и дека е потполно ист како оној на iPhone 5s, вреден за насловните страни на моделот 2013 за моделот претставен во март 2016 година. Сега е време да се зборува за тоа што се најдобри футроли за iPhone SE Што можеме да најдеме.

Интересни случаи на iPhone SE

Кожа од Apple iPhone SE

Куќиште на Apple iPhone SE

Логично, во која било листа на навлаки што можат добро да го облечат уредот, треба да бидат официјалните. На јаболко кожа Не е најевтино што ќе го најдеме, но се вклопува како ракавица (толку многу што чини да го извадите iPhone-от додека не научиме да го соблекуваме) на iPhone SE и го штити додека одржува добар дизајн, во рамките на она што може да биде се очекуваше при ставање на футрола на уред со дизајн подеднакво внимателен како оној на iPhone SE или iPhone 5s.

Се чини важно да се спомене дека кожните навлаки тие можат да бидат обоени или исчезнат со секојдневна употреба и се чини дека тоа е причината што Apple објави само кожни футроли за iPhone SE во две темни бои, црна и темно сина. Во минатите модели, случајот со црвена кожа, на пример, заврши црно и се чини дека Apple овојпат не сакаше да стапне на прстите.

Официјалната кожна футрола за iPhone SE можете да ја купите од Apple Store на Интернет за а цена од 45 €.

Извидник на урбани оклопи

Случај за извиднички средства за Urban Armour Gear за iPhone SE

Ако барате навлака што заштити зад и зад рамки, мора да погледнете во Извидник на урбани оклопи. Овој капак многу потсетува на браник нормално Apple, но само околу рабовите на iPhone. Покрај аглите, тој ќе го заштити и грбот на „вистински“ начин, а со ова сакам да кажам дека со овој случај Urban Armour целосно ќе го покриеме задниот дел. На браници Apple ги штити рабовите истовремено со предниот и задниот дел, но овие делови се заштитени со вишокот на покривка што ја имаат. Ако падне на површина како што е работ на масата, тоа ќе го погоди iPhone. Ова е нешто што не би се случило со овој случај, барем од задната страна. Достапно е за цена од 24.80 €.

Тридент Кракен АМС

Случај Trident Kraken AMS за iPhone SE

Дали сакате поголема заштита? Па, можеби ве интересира Тридент Кракен АМС. Се разбира, мора да се признае дека дизајнот е малку полош од оној на Urban Armour. Покрај тоа, футролата Тридент е отпорен на прашина и гребнатини, што секогаш може да ни се најде, особено ако работиме или живееме во близина на песок, на пример. Неговата цена е нешто повеќе од половина од цената на Урбаниот оклоп, останувајќи во 14.40 €.

Отербокс бранител Case OtterBox Defender за iPhone SE

Продолжуваме со заштитните капаци. Ако барате уште поголема заштита, Отербокс бранител е многу сличен на Trident, но вклучува поликарбонатна обвивка, заштитник на екранот, надворешниот капак и клипот, што ќе ни овозможи да го ставиме iPhone на ремен, за секогаш да биде добро достапен. Овој случај е достапен за цена од 22.80 € во моментот на пишувањето, што претставува заштеда од над 54%. Доколку сте заинтересирани, побрзајте, понудата може да истече во кое било време.

Изјава за Луввит Кутија Лурвит Клиарвју за iPhone SE

Проблемот со сите претходни случаи, како и практично со сите случаи, е што дизајнот на iPhone оди во отпад. Јас не сум за употреба на случај, бидејќи можеме да уживаме во 100% искуство на Apple само ако го користиме уредот како што е во кутијата, но ова може да биде опасност што не вреди да се работи. Ако сакаме да го задржиме барем визуелниот дизајн (допирот ќе се смени), добра опција може да биде а Силиконска обвивка како ПОГЛЕДНЕТЕ ЛУВВИТ. Достапно е за цена од 8.99 € и тоа не го менува многу дизајнот, затоа е опција што вреди да се разгледа.

Преживеан Грифин Случај со Griffin Survivor за iPhone SE

Друг случај кој го штити iPhone и целосно го трансформира е Преживеан Грифин. Но, понекогаш драстичната промена не може да биде толку лоша. Во случајот со овој случај, iPhone ќе изгледа како сè, освен iPhone SE, но тоа е исто така опција што може да биде валидна. Со случајот Griffin Survivor ќе имаме уред „подготвен за битка“ со дизајн што ќе се наметне. Е отпорен на удари, гребнатини и прашина.

Нодус пристап Nodus Access iPhone SE Case

Ако барате А. Кожен случај, добра опција се кориците на Нодус. Навлаката Нодус пристап Има многу сериозен дизајн, но тоа може да биде интересна опција ако она што го барате е токму тоа, за да се даде добра слика. Во тој претпоставен случај, не би вреди да се користи претходниот капак со тие бои, нели? Достапно е за цена од 44.28 €.

Кои се вашите омилени корици?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Кокаколо dijo

  Алиекспрес најдобро

 2.   Одали dijo

  Она што најмногу ми се допаѓа е официјалниот од Apple што го купив од него кога го добив 5S и траеше 2 години давајќи му добра употреба. Сега имам транспарент од Кинезите што ме чинеше 3 евра, грабеж е да платам 45 евра за навлака што не ги чини ниту 5 евра и дека кожата со текот на времето доаѓа од триење.

 3.   Жозе dijo

  Имам лабато од Кина за iPhone 6Plus откако излезе и е како нов. Ги штити сите рабови, вклучително и долните рабови, нешто што повеќето заштитници не успеваат да го сторат. Платив 16 долари.