Најдобри водоотпорни футроли за iPhone 6

потопни навлаки

Помина веќе некое време откако влезе летото (северната хемисфера) и сите размислуваме за сончање и одење на базен / плажа, но има проблем, особено на плажите. Во која било област за бања има вода (дох!) И Apple iPhone сè уште не нуди отпорност на течност или прашина. Постои многу ефикасна опција што ќе се погрижи вашиот iPhone да не се расипе, што не го носи во просторијата за бања, но ниту на тој начин не можеме да уживаме. Ако сакате да го однесете вашиот iPhone да се бања без да се грижите за оштетување, најдобро е да користите водоотпорна футрола и, идеално, прашина.

Во оваа статија ќе ви ги покажеме кориците што најмногу ги сакаме. Меѓу нив имате универзални торби способни да го заштитат нашиот паметен телефон од нуркања кои надминуваат 300 метри и други кои штитат помалку, но се поевтини и имаат попривлечен дизајн. По скокот што го имате 5 ракави и сигурно некои ќе бидат по ваш вкус.

Серија LifeProof Fre

LifeProof-Fre-iPhone-6-case-e1427153444258-1024x740

Ако сакате водоотпорно и отпорно куќиште, Lifeproof Fre може да ве интересира. Куќиштето е изработено од тврд поликарбонат и го запечатува iPhone 6 во воен степен на заштита што може да издржи капки од приближно 2 метри. Може да издржи нуркања длабоки од еден час до два метра. Сите пристаништа се запечатени со посебна заштита, но тие се достапни кога ќе ги отстраниме. Можете да го користите екранот на допир кога го имаме, а мембраната што го покрива Touch ID ни овозможува да го користиме кога сакаме.

 

Катализатор

i6_Катализатор_Водоотпорен_Црно_Црно-1024х1024

Ако она што го барате е нешто со поголема отпорност на вода од претходниот, но сепак сакате да имате пристап до основните контроли на вашиот iPhone, „Катализатор“ може да биде ваш случај. Овој случај издржува нуркања до 5 метри длабочина и паѓа од два метри високи. Покрај тоа, гумата што ја опкружува гарантира дека iPhone нема да се лизне и падне случајно. Предниот и задниот дел се про transparentирни, што ни овозможува да гледаме повеќе од iPhone и изгледа многу добро бидејќи скоро и да не изгледа дека станува збор за специјална и водоотпорна футрола. Како и Fre, мембраната што го покрива Touch ID ќе ни овозможи да ја користиме кога ни треба. Исто така, ги има сите пристаништа запечатени со заштита што можеме да ги отстраниме за да ги користиме кога сакаме.

 

Еленкер оклоп бранител

Elenker-Armor-Defender-iPhone-6-Case

Elenker Armour Defender е поевтина опција, а исто така е водоотпорен. Овој капак е дизајниран да заштитува од елементите, додека е функционален. Издржува мали удари и поддржува нуркања на длабочина од два метри 30 минути. Како и претходните два случаи, можете да го користите екранот на допир и Touch ID додека ги имаме. Покрај тоа, тој има задна нога што ќе ни овозможи поддршка на iPhone за да можеме да гледаме, на пример, видеа во подобра позиција отколку ако го оставиме целосно рамно.

 

Универзална торба FRiEQ

FRiEQ-Универзална-торба-кутија-1024x1024

Оваа водоотпорна торба ќе го заштити нашиот iPhone од нуркања длабоки до 335 метри. Уредот се лизга внатре и е запечатен со посебен механизам за заклучување. Бидејќи е торба, таа е компатибилна со секој уред со големина до 6 инчи. Предниот дел е тактилен, па можеме да го користиме паметниот телефон додека го штитиме. Пристаништата не се достапни додека ги користиме ниту можеме да го користиме Touch ID, тоа е цена на универзалност.

Тети Ултрапуч

 

Тетиси-Ултрапуч-1024x1024

Друг случај налик на торба што може да биде интересен е Ultrapouch Tetis. Како FRiEQ, тоа е универзална торба за уреди со големина до 5.3 инчи со специјална брава, валидна за iPhone 6, но не и за iPhone 6 Plus. Тоа е тенка футрола, така што можеме да го заштитиме уредот од прашина и вода без да мора да носиме прекумерна количина. Предниот дел е тактилен, па затоа можеме да го користиме паметниот телефон додека го носиме. Како и сите универзални торби од овој тип, ние немаме пристап до Touch ID или порти. Постои верзија iPhone 6 за околу 2 долари повеќе.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Даниел Руиз dijo

  Која марка е случајот со iPhone на фотографијата, повеќе ми се допаѓа како изгледа и инцидентно, ако знаете која е цената?
  Ви благодариме!

 2.   Пабло Апарисио dijo

  Здраво Даниел. Тоа е катализатор. Ако забележите, тоа е второ во овој напис (погледнете го тркалото).

 3.   Данели dijo

  Здраво, барам еден како првиот, но за iPhone 7s?
  Каде можам да го набавам?