Најдоброто од оваа недела во „Актуалдадид iPhone“

лого-новости-ајфон

Една од темите што привлече најголемо внимание Тоа е паметна батерија, таа кутија со батерија и интегрирана антена дека ни овозможува да го продолжиме траењето на батеријата на нашиот iPhone 6 / 6s без да треба да поминуваме низ приклучок, ако нашиот уред е веќе во црвената зона на батеријата.

Брзо iFixit веќе го расклопиле уредот да ни покаже, нешто веќе вообичаено во секој производ произведен од Купертино, дека ова не може да се поправи, иако ако можеме да ја замениме батеријата, заптивката што ја покрива батеријата не може да се замени со напукнување за да се добие пристап, бидејќи не може да се направи поинаку.За да продолжите со шегата со паметната батерија, момците од LG и Asus објавија неколку реклами каде се забавуваат на траење на батеријата на iPhone 6 / 6s и потребата да се додаде оваа грпка да има доволно батерија да го заврши денот.

Уште една од новостите што привлече најголемо внимание е слушалки со молња врска што Apple ги нуди во продавниците на Apple во САД и Канада до повисока цена од самиот iPhone.

Кога нешто повеќе од еден месец по лансирањето на Apple TV, App Store на овој уред веќе има повеќе од 2600 апликации, со неделна стапка на раст од 500 нови апликации / игри. Искористувајќи го бројот на апликации што доаѓаат во App Store, Apple само што покажа нов оглас што ги прикажува достапните апликации и што треба да се појави на четвртата генерација на Apple TV.

Продолжувајќи со Apple TV, нашиот колега Мигел ги објаснува неговите причини зошто не смета дека четвртата генерација на Apple TV може да се смета како конзола за употреба, како одговор на написот на друг колега каде што изјави дека е идеален уред за уживање во игри големо време.

Конечно, мора да зборуваме за Jailbreak, оттогаш почнаа да излегуваат гласини кои тврдат дека Pangu веќе би работел на новиот Jailbreak за iOS 9.2Дека официјално стигна до сите корисници заедно со ажурирања за Apple TV и Apple Watch.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.