Најдоброто од оваа недела во „Актуалдадид iPhone“

лого-новости-ајфон

Како што завршува годината, секој пат кога ќе се појават помалку вести поврзани со светот на Apple. Оваа недела Apple го лансираше прва јавност и да Програмери iOS 9.2.1. За да ја тестираме неговата работа, ви покажавме тест за изведба на постари уреди, и во моментот се чини дека оваа најнова верзија на iOS работи многу подобро. Исто така оваа недела Apple го објави тоа Уделот на iOS 9 на уредите што можат да се надградат е 71%, со раст од само 1%.

Минатиот петок беше објавен низ целиот свет Најновиот филм војна на Starвездите, Силата се буди. Оваа недела објавивме нов пост со Нови тапети на новиот филм прилагодени на екранот на iPhoe 6 и 6s Plus. Apple го објави нова саундтрак на „Војна на Starвездите“ на iTunes покрај тоа што создаде Сопствена станица за loversубителите на сагата.

Со секој изминат ден, има сè помалку денови до официјално пристигнување на Божиќ. Во „Актуалидад Ајфон“ сме свесни за тоа и во текот на оваа недела објавивме неколку статии со идеални додатоци за дополнување на нашиот уред, од кутии за iPhone, до докови и држачи, до надворешни батерии и звучници за Bluetooth.

Во врска со Епл ТВ, оваа недела ви кажавме за а футрола за заштита на скапиот далечински управувач Грифин Сири, покрај славењето на доаѓањето на Кисна, PAC-MAN 256 и Modern Combat 5 до четвртата генерација на Apple TV.

Apple Watch даде малку за разговор оваа недела. Нашиот колега Луис ви понуди целосен преглед на каишот JUUK, челичен ремен за Apple Watch. Во негово време, Стив sобс го ценеше ова можност за создавање паметен часовник.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.